آموزش آرایشگری – آموزشگاه آرایشگری – مدرک آرایشگری

یک آرایشگر کسی است که شغل وی کوتاه کردن مو یا شکل دهی به آن است . هدف از آموزش آرایشگری تغییر یا بازسازی ظاهر یک فرد می باشد . هدف این کار با استفاده از ترکیب رنگ کردن مو ، کوتاه کردن مو و تکنیک های بافت مو محقق می شود . اکثر آرایشگران به صورت حرفه ای تحت عنوان یک آرایشگر ، پیرایشگر یا متخصص زیبایی شناخته می شوند .

آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری

تاریخچه آموزش آرایشگری

آموزش آرایشگری در دوران کهن

آرایشگری به عنوان یک حرفه قدمت چند هزار ساله دارد . نقاشی ها و طراحی های هنری مربوط به زمان های قدیم کشف شده اند که نشان می دهد افرادی در حال کار کردن روی موی اشخاص دیگری هستند . دو نویسنده یونانی با نام های Aristophanes و Homer در نوشته های خود به آرایشگری و آموزش آرایشگری اشاره کرده اند . در آفریقا برخی از تمدن ها باور داشتند که روح افراد ، موی آن ها را تسخیر می کرده است که در این صورت به آرایشگر جایگاه والایی در این جوامع اعطا می کرده است . وضعیت آرایشگری افراد زیادی را ترغیب کرد که مهارت های خود را تقویت کنند . بدین ترتیب روابط نزدیکی بین آرایشگران و مشتری های آن ها شکل گرفت . ساعت های زیادی صرف شستن مو ، شانه کردن آن ، روغن زدن به مو و شکل دهی به آن و آراستن مو می شد . مرد ها روی موی مرد های دیگر و زن ها روی موی زن های دیگر کار می کردند . قبل از فوت یک استاد آموزش آرایشگری ، طی یک مراسم ویژه شانه و ابزار وی به جانشین منتخب داده می شد .

در مصر باستان ، آرایشگران موارد خاصی را برای نگهداری از ابزار ها که شامل لوسیون ، قیچی و مواد شکل دهنده بود طراحی کرده بودند . پیرایشگران نیز تحت عنوان آرایشگر فعالیت می کردند و مردان ثروتمند پیرایشگران شخصی خود را داشتند که در خانه های آن ها خدمت رسانی می کردند . در آن زمان آموزش آرایشگری به جادوگران نیز داده می شد تا در چارچوب فرهنگ و تمدن آن زمان استاندارد های جادوگری را به کار گیرند . در روم و یونان باستان برده ها و خدمتگزاران خانه نقش آرایشگر را بر عهده داشتند . آن ها کار هایی از جمله رنگ مو و اصلاح مو را انجام می دادند . مرد هایی که پیرایشگر شخصی نداشتند برای انجام امور مربوطه ، به پیرایشگاه های محلی مراجعه می کردند . خانم ها مو های خود را در خانه نگهداری و مرتب می کردند . البته مستندات تاریخی مربوط به قرون پنج تا چهارده فعلا در دسترس نیست . خدمات مراقبت از مو پس از صدور حکم پاپ در سال هزار و نود و دوی میلادی درخواست کرد که تمامی روحانی های کاتولیک روم مو های صورت خود را بتراشند .

آموزش آرایشگری در اروپا

کلمه ی آرایشگر در قرن هفدهم میلادی در اروپا برای نخستین بار به کار برده شد و آرایشگری به عنوان یک حرفه شمرده شد . مدی که برای مو ها در آن زمان بود نشان از آن داشت که خانم های ثروتمند مدل مو های حجیم ، پیچیده و به شدت آراسته را انتخاب می کردند که توسط خدمت کار شخصی آن ها و افراد دیگر پیاده سازی می شد . این افراد ساعات زیادی را به منظور شکل دهی به موی خانم ها صرف می کردند . موی مرد های پول دار نیز توسط خدمت کار شخصی آن ها که مرد بود شکل دهی و استایل دهی می شد . این افراد قطعا دوره های آموزش آرایشگری را گذرانده بودند . برای اولین بار در فرانسه بود که مرد ها شروع به کار کردن روی موی خانم ها کردند و بسیاری از آرایشگران برجسته در آن زمان مرد بودند . این روند در دوران معاصر نیز ادامه یافته است . اولین آرایشگر مرد معروف Champagne بود که در جنوب فرانسه به دنیا آمده بود . سپس به پاریس مهاجرت کرد و سالن موی خود را افتتاح کرد . او روی موی خانم های ثروتمند پاریسی کار می کرد و سپس در سال هزار و شش صد و پنجاه و هشت دار فانی را وداع گفت .

مدل موی خانم ها در قرن هفدهم میلادی بلند تر شد . این مد را آرایشگری به نام Madame Martin محبوب کرد . مدل موی “برجی” در بین خانم های ثروتمند انگلیسی و آمریکایی رایج بود . این افراد از آرایشگران می خواستند که مدل مو هایشان را تا جایی که ممکن است بلند تر در نظر بگیرند . در واقع منظور از بلندی ارتفاع مو است که به صورت برجی در بالای سرشان قرار می گرفت . در آموزش آرایشگری این مدل مو باید به صورت فر های بزرگ و بلند آموزش داده می شد که با روغن شکل دهی می شد و با استفاده از روبان قرمز ، گل ، تور ، پر و جواهرات تزئین می شد . پیشه ی آرایشگری وقتی که Legros de Rumigny به عنوان اولین آرایشگر رسمی دادگاه فرانسه انتخاب شد ، تحت یک شغل رسمی راه اندازی شد . در سال هزار و هفت صد و شصت و پنج میلادی de Rumigny کتاب خودش را با نام “Art de la Coiffure des Dames” ( مدل موی هنری خانم ها ) منتشر کرد . در این کتاب در مورد آموزش آرایشگری صحبت شده است و شامل عکس هایی از استایل های مختلف مو است که توسط وی طراحی شده است . این کتاب در بین بانوان فرانسوی پر فروش بود . چهار سال بعد de Rumigny مدرسه ای را برای آموزش آرایشگری به آرایشگران تاسیس کرد که نام آن را “Academie de Coiffure” ( آکادمی آرایشگری ) گذاشت . در این آموزشگاه ، او به آقایان و خانم ها درس می داد که چگونه مو را کوتاه کنند و مدل مو های مخصوص به خود را طراحی کنند .

در سال هزار و هفت صد و هفتاد و هفت حدود هزار و دویست آرایشگر در پاریس مشغول به کار بودند . در این مدت پیرایشگران اتحادیه هایی را تشکیل دادند و از آرایشگران می خواستند کار ها که انجام می دهند و مبالغی که می گیرند یکسان باشد . همچنین افرادی که کلاه گیس می ساختند می خواستند که آرایشگران کسب و کار خود را متوقف سازند و آرایشگران متذکر می شدند که نقش آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت است . آرایشگری یک نوع خدمات بود و کلاه گیس سازی در واقع شغلی بود که کلاه گیس می ساختند و آن را به فروش می رساندند . de Rumigny که دوره های آموزش آرایشگری برگزار می کرد در سال هزار و هفت صد و هفتاد فوت کرد و سایر آرایشگران محبوبیت زیادی به دست آوردند . از جمله ی آن ها می توان به سه فرانسوی با نام های Frederic ، Larseueur و Léonard اشاره کرد . Leonard و Larseueur دو آرایشگر مخصوص ملکه Marie Antoinette بودند . او آخرین ملکه ی فرانسه قبل از انقلاب این کشور بود . Leonard آرایشگر مورد علاقه این ملکه بود که طرح های متفاوتی برای شکل دهی به مو را ابداع کرده بود که تبدیل به مدل های معروفی در فرانسه شده بود و در مراسم با شکوه پاریسی ها از آن استفاده می شد . برای مثال می توان به مراسم loge d’opera اشاره کرد . در این مراسم موی خانم ها حدود پنج فیت بالا تر از سر آن ها قرار داشت . وی در طول انقلاب فرانسه ساعاتی قبل از دستگیری به همراه شاه ، ملکه و سایر اشرافیان از این کشور فرار کرد . او به روسیه مهاجرت کرد و در آن جا به عنوان آرایشگر برتر برای اشراف روسی کار کرد .

آموزش آرایشگری در قرن نوزدهم میلادی

آرایشگران پاریسی در اوایل قرن نوزدهم میلادی به توسعه ی سبک های تاثیر گذار آموزش آرایشگری ادامه دادند . خانم های ثروتمند فرانسوی آرایشگر های مورد علاقه خود را به خانه می آوردند و از آن ها می خواستند که روی مو هایشان کار کنند . این روند در جوامع بین المللی ثروتمند امروزه نیز دیده می شود . آرایشگری در درجه اول خدماتی بود که به افراد ثروتمند ارائه می شد . این افراد کسانی بودند که می توانستند حرفه ای ها را استخدام کنند یا می توانستند حقوق مورد نیاز برای این کار را به خدمتگزاران خود پرداخت کنند . در ایالات متحده ی آمریکا Marie Laveau یکی از مشهور ترین آرایشگران آن زمان بود که آموزش آرایشگری نیز ارائه می کرد . Laveau در شهر نیواورلان زندگی می کرد و در اوایل دهه ی هزار و هشت صد و بیست کار آرایشگری را شروع کرد و از موی خانم های ثروتمند شهر مراقبت می کرد . او یک آموزگار جادوگری بود که به او ملکه ی جادوگری نیواورلان نیز می گفتند . او از روابط خود با خانم های ثروتمند استفاده می کرد تا حمایت آن ها را برای عمل جادوگری خود داشته باشد . وی به خانم هایی که به کمک در زمینه های مختلف نیاز داشتند کمک می کرد و پول ، هدایا و چیز های دیگری در اختیار آن ها قرار می داد . آرایشگر فرانسوی Marcel Grateau مدی به نام ” فر مارسل ” را در اواخر قرن نوزدهم میلادی به وجود آورد . فر مد نظر او حتما باید به وسیله یک اتوی داغ مخصوص به وجود می آمد و نیازمند یک آرایشگر با تجربه در این زمینه بود که آموزش آرایشگری را به طور کامل گذرانده باشد . خانم هایی که اهل مد بودند می خواستند موی آن ها به شکل مارسل فر داده شود . در این دوره آرایشگران شروع به باز کردن سالن های آرایشگری در شهر ها و روستا ها کردند . این کار توسط شخصی به نام Martha Matilda Harper رهبری می شد که یکی از اولین سالن های موی زنجیره ای را بنیان گذاری کرد . در این سالن ها از روش های مخصوص خود او به نام روش هارپر استفاده می شد .

آموزش آرایشگری در قرن بسیتم میلادی

در قرن بیستم میلادی سالن های آرایشگری در کنار پیرایشگاه ها شهرت فراوانی یافتند . این مکان ها فضای ویژه ای داشت که به خانم ها اجازه می داد تا موقعی که کار های خود از جمله پاکسازی پوست را انجام می دادند با یکدیگر معاشرت کنند . خانم های ثروتمند همچنان از آرایشگران می خواستند که به منزل آن ها بروند ولی اکثر خانم ها برای بهره مندی از این سرویس ها به سالن های آرایشگری سطح بالا مراجعه می کردند . یکی از معروف ترین این سالن ها ، سالن الیزابت آردن بود که به سالن در قرمز معروف بود . پیشرفت های اساسی در زمینه آموزش آرایشگری در این دوره اتفاق افتاد . الکتریسیته باعث پیشرفته تر شدن دستگاه های فر مو و سشوار ها شد . این ابزار آرایشگران را قادر می ساختند که تعداد بازدید ها از سالن خود را افزایش دهند ؛ چون در خانه ی مشتری خدمات محدودی را می توانستند ارائه دهند . روند های جدید رنگ آمیزی از جمله آن هایی که توسط Eugene Schueller در پاریس انجام می شد توسعه بافت . این روند ها به آرایشگران اجازه می داد که تکنیک های پیچیده ی استایل دهی به مو را پیاده سازی کنند . بعد از جنگ جهاین اول  ، استایل موی باب ( اندازه مو کوتاه تا متوسط ) در کنار سایر استایل های کوتاه مو مشهور شد . در دهه ی هزار و نه صد و سی استایل های پیچیده به صحنه برگشتند . این اتفاق هم زمان با بازگشت مدل فر مارسل رخ داد . آرایشگری و آموزش آرایشگری یکی از معدود شغل های مورد قبول در این زمان برای خانم ها بود که در کنار معلمی ، پرستاری و کار های روحانی می توانستند انجام دهند .

آرایشگران و آموزش آرایشگری امروزی

آموزش آرایشگری درایالات متحده ی آمریکا

از نظر شغلی ، انتظار می رود این حرفه بیست درصد بیشتر از سایر مشاغل رشد کند . مجوز دولتی برای آموزش آرایشگری لازم است که صلاحیت های مورد نیاز آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است .

معمولا فردی که به آموزش آرایشگری علاقه مند است باید دیپلم دبیرستانی یا GED داشته باشد . همین طور سن وی باید حداقل شانزده سال باشد و فارغ التحصیل از یک آموزشگاه آرایشگری با مجوز دولتی باشد . برنامه های فول تایم یا فشرده اغلب نه ماه یا بیشتر طول می کشد تا بتوانید به یک مدرک قابل قبول برسید . بعد از این که دانش جو ها یک دوره را تمام کردند باید در امتحان صدور مجوز دولتی شرکت کنند . این امتحان شامل یک آزمون کتبی و یک تست عملی است که شما باید هر آنچه در دوره ی آموزش آرایشگری را فرا گرفتید در آن پیاده سازی کنید . البته گاهی اوقات یک آزمون شفاهی نیز می تواند جایگزین هر یک از این موارد شود . آرایشگران باید برای دریافت مدرک خود هزینه پرداخت کنند و گاهی نیز باید این مجوز ها تمدید شوند . برخی ایالت ها به آرایشگران اجازه می دهند که بدون نیاز به دریافت مدرک جدید کار خود را ادامه دهند در صورتی که بقیه ایالت ها آرایشگران را موظف می کنند که مدارک خود را به روز کنند . حدود چهل و چهار درصد از آرایشگران به صورت آزاد ( خویش فرما ) کار می کنند که ساعات کارکرد آن ها به چهل ساعت در هفته می رسد . البته گاهی این ساعات به بیش از این مقدار نیز می رسد . در سال دو هزار و هشت ، بیست و نه درصد از آرایشگران به صورت پاره وقت کار می کردند و حدود چهارده درصد برنامه ای متغیر در دستور کار خود داشتند . از سال دو هزار و هشت در کل 630700 نفر مشغول آرایشگری بوده اند و پیش بینی می شده است که در سال دو هزار و هجده این تعداد به 757700 نفر برسد .

ویژگی های مثبت در آموزش آرایشگری

رضایت عاطفی در آموزش آرایشگری

آرایشگر شدن تحت دوره های آموزش آرایشگری یک فرصت واقعی برای لمس زندگی افراد با روش های مختلف است . شما به عنوان یک آرایشگر بر زندگی اجتماعی مشتری خود و شخصیت واقعی آن ها تاثیر می گذارید . یک نگرش خوب و یک احساس جدید می تواند آن ها را مجبور کند تا مشتاقانه به سمت یک زندگی حرفه ای و اجتماعی حرکت کنند .

خیلی از حرفه های دیگر ممکن است از نظر اقتصادی به صرفه تر باشند اما این امکان را قراهم نمی کند تا موقعیتی برای مردم ایجاد شود که شاد تر زندگی کنند . پس از گذراندن دوره ی آموزش آرایشگری ، برای آرایشگرانی که به کار مشغول هستند و به آن تعهد دارند این یک فرصت است که بتوانند رضایت عاطفی از شغل خود جذب کنند در صورتی که در حرفه های دیگر این موضوع کم تر دیده می شود یا اصلا دیده نمی شود . در این شغل شما این قابلیت را دارید که زندگی ها را لمس کنید و آن ها را تغییر دهید . شما می توانید روی انگیزه مشتری خود تاثیر بگذارید و باعث شوید خدماتی را که لیاقتش را دارند دریافت کنند . آرایشگری شغلی است که هر کسی می تواند از لحاظ احساسی آرامش پیدا کند .

استقلال در آموزش آرایشگری

مردم به مستقل بودن اهمیت می دهند ، چه این موضوع در زندگی اجتماعی باشد چه در مورد حرفه ی آن ها باشد . افراد حرفه ای روز به روز بیشتر اهمیت مستقل بودن در کار را درک می کنند و مسیری را انتخاب می کنند که کاملا موازی با کار کردن در گذشته است . در واقع استقلال در مقابل کارمند بودن قرار می گیرد . برای مثال ایالات متحده ی آمریکا تا سال دو هزار و نوزده بیشتر از چهل میلیون شاغل مستقل داشته است .

وقتی که طی دوره های آموزش آرایشگری ، به یک آرایشگر تبدیل می شوید فضای گسترده ای برای رشد خلاقیت شما ایجاد می شود بدون این که بخواهد مانعی برای کارمند بودن شما باشد . در آرایشگری و آموزش آرایشگری شما به صورت مستقیم با مشتری خود در ارتباط هستید ، نیاز های آن ها را درک می کنید و ارزش خود را به دست می آورید . در واقع ارزشی که شما در آن لحظه به دست می آورید همان موقع توسط مشتری شما جذب می شود ؛ بدون این که هیچ واسطه ای بین شما و او یا کانال ارتباطی بین شما باشد . این اهمیت آموزش آرایشگری را در مقابل سایر شغل ها نشان می دهد .

آنچنان عجیب هم نیست که حرفه آرایشگری و آموزش آرایشگری یکی از شاد ترین شغل ها است . شما در این مسیر کاملا مستقل هستید یعنی رئیس خودتان خواهید بود و این مهارت را دارید تا در مورد ارزش چیزی که مشتری می خواهد تصمیم بگیرید . این موضوع آرایشگران را شاد نگه می دارد و حرفه ای ها را جذب می کند .

شخصیت خود را چند وجهی کنید

به عنوان یک آرایشگر ، شما فقط مجموعه ای از مهارت ها را توسعه نمی دهید . برای هر کسی ، هر مشتری متفاوت است . این موضوع به آن معنی است که رویکرد خود را در برخورد با هر مشتری در هر سطح مطابقت دهید . شما به طور دائم چیز های فنی ، تکونولوژی جدید و تفاوت های ظریف زیادی را برای آموختن خواهید داشت . با استفاده از این موارد شما می توانید هر چیزی که مشتری می خواهد را به طور دقیق برای او انجام دهید .

این موضوع فقط مربوط به مو و پوست سر نیست . شما در هنگام کار روی مو یا آموزش آرایشگری با افرادی از شخصیت ها ، فرهنگ ها و حرفه های مختلف آشنا خواهید شد . این مورد شما را مجبور می کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و مطابق با شخصیت آن ها رفتار کنید .

آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری

شما باید مهارت های ارتباطی خود را در آموزش آرایشگری تقویت کنید تا این پیشه را برای خود به بهترین مورد تبدیل کنید . شما خواهید آموخت که شرایط خود را متناسب با روحیه و احساسات مشتری تطبیق دهید و با درک بهتر نیاز های آن ها و پاسخ گویی به آن ، ارتباط مناسب تری با آن ها برخورد کنید .

به علاوه پس از این که دوره های آموزش آرایشگری را گذراندید شما مسئولیت کار خود را بر عهده خواهید گرفت . خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهید به طور کاملا مستقیم روی درآمد و سودآوری سالن آرایشگری شما تاثیر خواهد داشت . این دلیل برای شما به تنهایی کافی است تا تخصص خود را پرورش دهید و خدمات خود بر حسب نیاز های آن ها تنظیم کنید تا بتوانید نیاز های مشتریان و ترجیحات آن ها را بهتر درک و رفع کنید . پاداش شما فقط هزینه هایی نیست که دریافت می کنید . علاوه بر آن تبدیل به یک فرد بهتر خواهید شد که فقط توانایی هایش به آرایشگری و آموزش آرایشگری خلاصه نمی شود . شما می توانید با مردم بهتر از بقیه تعامل کنید و با اعتماد به نفس بیشتری با آن ها ارتباط برقرار خواهید کرد و در نهایت به یک متخصص موفق و مستقل تبدیل خواهید شد .

در ادامه موارد زیر را بررسی خواهیم کرد :

 • یک آرایشگر چه کسی است ؟
 • یک آرایشگر چه کاری را انجام می دهد ؟
 • محیط کاری که یک آرایشگر در آن کار می کند چگونه است ؟

کار های یک آرایشگر پس از دوره های آموزش آرایشگری

آرایشگری شغلی معتبر و با ثبات است که به دلیل تقاضای زیاد و انعطاف پذیری در عملکرد برای بسیاری از افراد جذاب است . یک فرد پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری تبدیل به یک آرایشگر می شود . او می تواند در یک سالن زیبایی مشغول به کار شود یا به عنوان یک فرد مستقل عمل کند . یک آرایشگر می تواند مرد یا زن باشد و این پیشه هیچ ارتباطی با جنسیت ندارد . البته پیرایشگران همچنان اکثرا مرد هستند . بسیاری از آرایشگران پس از آموختن مطالبی که در آموزش آرایشگری فرا می گیرند مهارت های گسترده ای را کسب می کنند اما برخی از این مهارت ها که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد در عمل و تکنیک اجرایی به دست می آیند .

 • رنگ و مش مو
 • اکستنشن مو و بافت
 • صاف کردن مو با مواد شیمیایی
 • موج دار کردن یا فر کردن مو
 • کاشت مو
 • کلاه گیس
 • بافندگی

این به آن معنا است که بدون تمرین شما هرگز تبدیل به یک آرایشگر موفق نخواهید شد حتی اگر بهترین دوره های آموزش آرایشگری را رفته باشید .

وظایف یک آرایشگر پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری

یک آرایشگر به طور معمول تمامی موضوعات مربوط به ظاهر ، استایل و نظافت موی سر را بررسی خواهد کرد . طبق دوره های آموزش آرایشگری ، یک آرایشگر خوب ابتدا به مشتری خود گوش می دهد و مطمئن می شود که آن ها درک و انتظار درستی از نتایجی که حاصل خواهد شد ، دارند . آرایشگران معمولا به عکس ها و تصویر هایی که در مجله های استایل و زیبایی وجود دارد رجوع می کنند تا نتایجی که حاصل خواهد شد را تجسم کنند . آن ها باید مطالبی را که در دوره های آموزش آرایشگری فرا گرفته اند تمرین کنند تا بتوانند آخرین استایل ها و سبک های کوتاه کردن مو را برای مشتری پیاده سازی کنند .

خیلی از آرایشگران برای این که از آخرین استایل ها و سبک های کوتاهی مو مطلع شوند در مسابقات مربوط به مو شرکت می کنند . موضوع این مسابقات رنگ و مش مو ، سبک دهی به مو و تکنیک های کوتاه کردن مو است . سالن های زیبایی ، آرایشگران را تشویق می کنند تا در این زقابت ها شرکت کنند و بردن جایزه برای یک آرایشگر می تواند تبلیغ خوبی برای هر سالنی باشد . آرایشگر پس از به دست آوردن این جایزه می تواند مشتری های معروف تر و بزرگ تری را نیز جذب کند .

مهم ترین کاری که توسط اغلب اوقات آرایشگران انجام می دهند کوتاهی معمولی مو است که در دوره های آموزش آرایشگری به آن پرداخته خواهد شد . مشتریانی که فقط به دنبال ظاهر جدیدی برای خود هستند و یا فقط به دنبال اصلاح مو هستند به دنبال خدمات خاصی نیستند و فقط خدمات معمولی را جست و جو می کنند . آرایشگری همچنین به استایل دهی به مو اشاره دارد و در واقع روند سبک دهی به مو به یک شیوه ی مشخص است . این کار به این منظور انجام می شود که ظاهر فردی تقویت شود . خیلی از سبک ها در آموزش آرایشگری وجود دارد که یک آرایشگر باید در مورد آن ها در پیشه ی خود بداند :

 • سبک های فر و جذاب ترین راه های کوتاه کردن مو های فر
 • سبک های صاف و دانش کوتاه کردن مو های لخت
 • سبک های کوتاه
 • سبک های بلند
 • سبک های پیشرفته و پیچیده برای عروسی ها و رویداد های رسمی

درمان های شیمیایی روی مو در آموزش آرایشگری می تواند ظاهر و جنس مو را تغییر دهد . آرایشگران از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا مو های فر را به مو های لخت تبدیل کنند . این کار می تواند باعث آسیب رسیدن به ریشه ی مو شود .

مواد شیمیایی باعث ایجاد سبک های نیمه دائمی فر یا موج دار در سایر مو های صاف می شود . رنگ و مش مو اغلب اوقات به صبر و دانش مربوط به مواد شیمیایی برای ایجاد بهترین رنگ دارد . در آموزش آرایشگری رنگ مو به صورت سایه دار می تواند به طور کامل پیچیده باشد و گاهی ممکن است تبدیل به یک کار خسته کننده برای یک آرایشگر شود .

یک آرایشگر به عنوان یک متخصص در زمینه ی مراقبت از مو نیز فعالیت می کند و به طور معمول محصولاتی را که در مورد آن ها اطلاعات دارد به مشتری برای فروش معرفی و توصیه می کند . بعضی از آرایشگران پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری ، شروع به تولید و توسعه محصولات خودشان در زمینه مراقبت از مو می کنند . آرایشگران ممکن است به عنوان یک مشاور یا ویرایشگر در زمینه ی زیبایی و راهنمای استایل نیز فعالیت کنند .

یکی از بخش های آموزش آرایشگری که کم تر به آن توجه می شود حوزه خدمات و محصولات ترمیم مو است . یک آرایشگر می تواند مدرک مربوط به نگهداری از مو را داشته باشد و در هنر سبک کلاه گیس ها و موی مصنوعی مهارت داشته باشد . هنر طراحی کلاه گیس نیز می تواند نیازمند آموزش ویژه ای باشد .

آیا شما برای آرایشگری فرد مناسبی هستید ؟

آرایشگران شخصیت های متمایز اما مشخصی دارند و آموزش آرایشگری این را مشخص می کند . آن ها دوست دارند که شخصیتی هنری داشته باشند ؛ این به آن معنی است که آن ها افرادی خلاق ، با درک ، حساس ، ماهر در صحبت کردن و با تجربه هستند . آن ها ساختار خاصی ندارند و به طور کامل شخصیتی اصیل ، ناسازگار و مبتکر هستند . بعضی از آن ها کارآفرین نیز هستند ؛ یعنی آن ها افرادی ماجراجو ، پر تلاش ، پر ادعا ، برون گرا ، پر انرژی ، مشتاق ، مطمئن و خوش بین هستند .

آیا این موارد با شخصیت شما متناسب است ؟ اگر پاسختان مثبت است ما دوره های آموزش آرایشگری لیلیوم سرخ را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید مهارت های لازم برای آرایشگری را کسب کنید و روی پای خود بایستید .

محیط کار یک آرایشگر چگونه است ؟

سالن های معمولی و موسسات کوتاهی مو مکان هایی هستند که اکثر آرایشگران در آن ها پیدا می شوند . این موسسات در خیلی از مکان ها یافت می شوند ؛ از مراکز خرید گرفته تا سونا های مجلل . یک آرایشگر ممکن است پس از دوره های آموزش آرایشگری به عنوان کارمند در یک سالن مشغول به کار شود یا یک صندلی در سالنی برای خود اجاره کند و به عنوان شخصی مستقل برای خودش فعالیت کند .

همچنین آرایشگران ممکن است در خارج از خانه خود یا وسیله نقلیه ی خود  فعالیت کنند یا به محل سکونت مشتری سفر کرده و خدمات آرایشگری و آموزش آرایشگری را در آن جا ارائه دهند . آرایشگری که مسافرت می کند ممکن است از بیمارستان ها دیدن کند و برای ایجاد امکانات بهتر برای زندگی به آن ها کمک کند .

صنعت سرگرمی دومین بازار گرمی است که یک آرایشگر می تواند در آن فعالیت کند . بخش اجرایی فیلم ها و تئاتر ها آرایشگران را به عنوان کارمند استخدام می کنند تا بازیگران را به شخصیت های مورد نظر کارگردان تبدیل کنند . این کار با استفاده از آموزش آرایشگری که قبلا فرا گرفته اند محقق خواهد شد . در سایر سرگرمی ها مثل موسیقی و رقص نیز امکان استخدام آرایشگران در پشت صحنه وجود دارد . بعضی از آرایشگران فقط توسط یک نفر استخدام می شوند و منحصرا فقط با آن ها مسافرت می کنند تا نیاز های متناسب با موی آن ها را بر طرف کنند .

صنعت مد نیز آرایشگران را استخدام می کند تا سبک مو های موجود در عکاسی و سالن های مد را مدیریت کنند . عکاسی می تواند آرایشگر را به مکان های مختلف از جمله کشور های عجیب و غریب و اقلیم های چالش برانگیز ببرد . آرایشگران در صنعت فشن اغلب اوقات با محدودیت زمانی و موقعیت های استرس زا مواجه می شوند که در آموزش آرایشگری تمامی این موارد را از قبل تجربه کرده اند .

چگونه یک آرایشگر شویم ؟

مرحله اول – آیا آرایشگری شغل مناسبی برای من است ؟

اولین قدم برای انتخاب هر شغلی این است که مطمئن شوید در واقع می توانید نسبت به آن تعهد داشته باشید . شما نمی خواهید وقتتان را با آموزش آرایشگری تلف کنید در حالی که به آن علاقه ای ندارید . پیشنهاد می کنیم قسمت های بالا تر که توضیح دادیم آرایشگران چه کاری انجام می دهند را در ابتدا مطالعه کنید سپس به سراغ این بخش بیایید .

در ادامه مقاله ای را مرتبط با موضوع ” آیا آراشگران با شغلشان خوشحال هستند ؟ ” مطالعه کنید .

سپس باید در مورد شخصیت آرایشگران مطالعه کنید .

آیا هنور به طور کامل مطمئن نیستید که آرایشگری شغل مناسبی برای شما است و نمی خواهید وقت خود را برای آموزش آرایشگری تلف کنید ؟ شاید مشاوره با اساتید لیلیوم سرخ بتواند شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کند . ممکن است شما واقعا برای این کار مناسب باشید یا شاید هم بتوانید در شغلی مانند آن شروع به فعالیت کنید .

سوالات مکرری که در آموزش آرایشگری مطرح است

چگونه یک آرایشگر شویم

یک آرایشگر پس از این که دوره های آموزش آرایشگری خود را به پایان رساند اکثر زمان روز خود را روی پا های خود خواهد ایستاد ؛ پس فردی که این شغل را انتخاب می کند باید توان این را داشته باشد که طولانی مدت ایستادگی کند .

علاوه بر این ، نداشتن لرزش در دست ها و هماهنگی بین چشم و دست برای کوتاه کردن و حالت دادن به مو ها در آرایشگری ضروری است . یک آرایشگر در دوره های آموزش آرایشگری متوجه می شود که باید ارتباط بسیار نزدیکی با مشتری برقرار کند و باید مهارت های بهداشتی و اجتماعی خود را تقویت کند . کسی که با گذراندن دوره های آموزش آرایشگری تبدیل به یک آرایشگر می شود اگر بتواند باعث شود مشتری احساس راحتی کند می تواند درآمد ثابت و معینی را برای خود ترتیب دهد .

آرایشگر شدن به تحصیلات کمی نیاز دارد اما وقتی که وارد می شوید می توانید تجارب گسترده تری را کسب کنید . اکثر ایالت ها و شهر ها در آمریکا داشتن مدرک برای آموزش آرایشگری را الزامی می دانند تا آرایشگر بتواند خدمات خود را ارائه دهد . شرایط لازم برای دریافت مدرک آرایشگری معمولی به شرح زیر است :

 • تکمیل یک دوره آموزش آرایشگری پس از دوره متوسطه آرایشی و بهداشتی در یک مدرسه معتبر
 • به پایان رساندن ساعات آموزشی مورد نیاز تحت نظارت افراد معتبر
 • پرداخت هزینه مردک آرایشگری
 • قبولی در امتحانی که توسط آموزشگاه تعیین شده باشد

در ادامه ویژگی های رفتاری آرایشگران را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

آرایشگران چه نوع شخصیت و رفتاری دارند ؟

می خواهیم نتایج تحقیقی را به شما اطلاع دهیم که در آن دو هزار و چهار صد و چهل و دو آرایشگر پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری مورد بررسی قرار گرفته اند . در این نحقیق متوجه می شویم که چه ویژگی های شخصیتی و رفتاری این افراد را منحصر به فرد می کند .

آرایشگران هنرمند و خلاق هستند

آرایشگران و کسانی که آموزش آرایشگری ارائه می دهند معمولا افراد هنرمندی هستند ؛ یعنی آن ها خلاق و اصیلی هستند و به راحتی در محیطی که نیاز باشد خودشان را نشان دهند کار می کنند . همچنین آن ها تمایل به کارآفرینی دارند ؛ یعنی به طور طبیعی شخصیت رهبری دارند که در ترغیب و تاثیر گذاری روی دیگران نقش کاملا پر رنگی دارند .

اگر شما یک یا هر دو خصوصیت شخصیتی و رفتاری را دارید ، به طور کامل برای شغل آرایشگری مناسب هستید . با این حال اگر شخصیت محققی دارید این شغل برای شما زیاد مناسب نیست . اما باز هم اگر مطمئن نیستید که برای این شغل زاده شده اید یا خیر بهتر است که با متخصصان آموزش آرایشگری ما در تماس باشید تا بتوانید سوال های خود را از آن ها بپرسید و به نتیجه ی قانع کننده تری برسید .

اطلاعات کامل در مورد سبک های مو در آموزش آرایشگری

سبک های مختلف مو در آموزش آرایشگری می آیند و می روند ولی تعداد کمی از آن ها برای مدت طولانی در صنعت آموزش رنگ و مش باقی می مانند . برخی از این سبک ها امکان ندارد که به طور کامل ناپدید شوند . در دگرگونی های گوناگون ، آن ها قرن ها باقی می مانند و از بین نمی روند . مد های مختلفی که برای مو وجود دارد موضوعی کاملا جالب و در عین حال آشکار است . اگر می خواهید با مدل های مختلف مو در آموزش آرایشگری آشنا شوید با ما همراه باشید .

موی بلند یا کوتاه در آموزش آرایشگری

چه موی خود را بلند نگه دارید چه کوتاه ، چه تیره چه روشن ، چه صاف چه فر تا وقتی که مناسب با ظاهر و شخصیت شما باشد هیچ مشکلی ندارد . گاهی اوقات برای این که نظر خود را در آموزش آرایشگری استفاده کنید نیاز دارید که شجاع باشید و به خودتان اعتماد داشته باشید ؛ نگران نباشید ، این که خودتان به تنهایی این تصمیم را بگیرید ارزشش را دارد .

موی کوتاه

موی کوتاه در آموزش آرایشگری انواع مختلفی دارد و از انواع آن می توان به موی پسرانه ، پیکسی و باب اشاره کرد . شاید نیاز داشته باشید که انواع موی کوتاه را روی مو امتحان کنید تا متوجه شوید کدام یک به آن می آید .

موی بلند در آموزش آرایشگری

سبک های متفاوتی برای موی بلند در آموزش آرایشگری وجود دارد . موی بلند ممکن است به صورت یکنواخت یا لایه لایه کوتاه شوند .

موی فر یا صاف در آموزش آرایشگری

خیلی شگفت انگیز که شما به راحتی می توانید از طریق آموزش آرایشگری ، حالت مو را تغییر دهید . با کمی تلاش می توانید موی صاف را فر کنید یا بر عکس انجام دهید . در هر دوره ای ممکن است مدل های متفاوتی در آموزش آرایشگری را ترجیح دهید ؛ مثلا فر ، صاف و سایر موارد . این مد ها ، حال و هوای زمان مربوطه را منعکس خواهد کرد . بنابراین هیچ گاه ممکن نیست مثلا مدی در آموزش شینیون یا سایر آموزش ها به طور کامل از بین برود . از سمت دیگر به طور طبیعی ممکن است مو ، صاف و زیبا ، وحشی و فر باشد . ابزار های مدرنی که طراحی شده اند تا با استفاده از آن ها بتوانید سبک های مختلف مو را در آموزش آرایشگری پیاده کنید به طور کامل و قیمت های متفاوت در اختیار مشتری قرار می گیرند تا بر اساس نیاز های خود آن ها را انتخاب کرده تا به هدفی که در مورد مو دارند برسند . در بخش بعدی می خواهیم مدل مو های کلاسیک را مورد بررسی قرار دهیم .

مدل موی کلاسیک در آموزش آرایشگری

کوتاه کردن مو و پیاده سازی سبک های مختلفی که در آموزش آرایشگری فرا گرفته اید به آن شکل می دهد و باعث زنده نگه داشتن آن می شود . اغلب اوقات ، مدل های لایه ای مو معمولی به نظر می رسند . این مدل مو تعادل تکراری را از این سبک ها می گیرد . شما به راحتی می توانید مو های خشکی که مدل های لایه ای دارند را در ظاهر های مختلف و گسترده ای پیاده سازی کنید .

از طرف دیگر سایه ای که روی مو های بلند و لایه لایه اشلی سیمپسون  ( خواننده معروف ) وجود دارد ، او را بسیار جذاب کرده است . به نظر می رسد آرایشگر او به خوبی آموزش رنگ و مش را فرا گرفته باشد . از سمت دیگر میشل ویلیامز را با مو های کوتاه او داریم که در عین این که این ظاهر جسورانه پیاده سازی شده است ، جذابیت خاصی را به او بخشیده است .

چتری یا فرق وسط در آموش آرایشگری

امروزه چتری بسیار مد شده است . البته این موضوع سلیقه ای است و در آموزش آرایشگری به طور کامل به آن اشاره می شود اما نمی توان از ظاهر هایی که چتری با آن متناسب است غافل شویم .

از سمت دیگر سبک باز کردن فرق سر در آموزش آرایشگری را داریم . این مدل مو یک عنصر زیرکانه در آرایشگری است . چتری و باز کردن فرق سر یکی از ویژگی های آموزش آرایشگری است که باید متناسب با صورت هر کس تنظیم شود و نمی توان گفت چتری به همه می آید یا نمی آید و فرق باز کردن به همه می آید یا به همه نمی آید .

از طرف دیگر چتری های قابل توجه ، بخشی از زندگی رونی مارا را تشکیل می دهد . امیلیا کلارک نیز مو های صاف با فرق وسط را بیشتر از چتری ترجیح می دهد .

مدل مو های کلاسیک در آموزش آرایشگری

می خواهیم سه مدل موی معروف از مدل مو های کلاسیک در آموزش آرایشگری را به شما توضیح دهیم که در مراسم گالا و زمان هایی که دارید در خانه ریلکس می کنید کاربرد فراوانی دارد . هر یک از مدل مو ها را می توان با رنگ ها و مش های متفاوتی که در آموزش رنگ و مش به آن ها اشاره می کنیم ترکیب کرد .

دم اسبی

مدل های بسیار متنوعی از دم اسبی در تمامی زمان ها وجود داشته که در مورد آن ها در آموزش آرایشگری به خوبی بحث خواهیم کرد . هیچ مدل مویی به این اندازه سازگار ، زیبا و مناسب برای تمامی موقعیت ها سازگار نیست . عناصر محبوب آموزش آرایشگری مثل پیچ دادن و بافتن را به راحتی می توان با دم اسبی تلفیق کرد .

شینیون

مدل موی دم اسبی در آموزش آرایشگری یک قدم آسان تر از مدل موهای شینیون معمولی یا شیکی هستند که در آموزش شینیون به شما آموزش داده می شوند . البته هر دوی این مدل ها برای به کار گیری بسیار زیبا و ساده هستند .

بافت

تنوع ویژگی رایج مدل مو های کلاسیک در آموزش آرایشگری است . مدل های بافت بسیار متنوع و بی شمار هستند . این مدل می تواند ساده ، فرانسوی یا به صورت تیغ ماهی بافته شود . این بافت ها ممکن است به شکل تاج تنظیم شوند ، به صورت دم موشی قرار گیرند یا به صورت ردیفی مثل دانه های ذرت قرار گیرند . ممکن است طبق آموزش آرایشگری شما بخواهید یک بافت کلفت ایجاد کنید یا از چند بافت نازک استفاده کنید و ممکن است واقعا این طرح ها معمولی و زیبا به نظر برسند . هیچ محدودیتی برای برای استفاده از خلاقیت خود در آرایشگری ندارید .

لوازم جانبی مو ، کلاه ، روسری و دستمال سر در آموزش آرایشگری

جواهرات مربوط به موی سر و لوازم جانبی فشن مثل دستمال سر ، روسری و کلاه ، راه های ساده ای برای اضافه کردن سبکی خاص به مدل مو و ظاهر شما در آموزش آرایشگری است . به طور معمول چنین لوازم جانبی به همان اندازه که فراوان بودند ، محبوبیت فراوانی نیز داشتند .

کلاه ، بند های رنگی  و لوارم جانبی از هر نوع باعث جلب توجه می شوند ؛ زیرا آن ها می توانند ابزار لذت بخشی از خلاقیت باشند که در آموزش آرایشگری به آن ها اشاره خواهد شد . نمی خواهیم زیاد در مورد قابلیت کلاه و روسری در پنهان کردن مویی که به خوبی شکل داده نشده است صحبت کنیم . علاوه بر این راه های زیاد دیگری برای پوشاندن مو های نامنظم با دستمال سر ، نوار های رنگی و شاخه های موی مصنوعی در آموزش آرایشگری وجود دارد که در این قسمت بحث ما مربوط به آن ها نیست .

مدل مو هایی برای تمام موقعیت ها در آموزش آرایشگری

مردم نقش های متفاوتی را در زندگی روزمره ایفا می کنند . مدل مو های مناسب در آموزش آرایشگری چه در خانه باشید ، چه سر کار باشید ، چه در مهمانی باشید ، چه در رویداد های خاصی باشید یا در عروسی خود باشید کاملا ضروری هستند . این یک فرصت است که شما بتوانید برداشت های الهام بخشی که در اطرافتان است را بپذیرید و اجازه دهید خلاقیت شما نامحدود باشد . چرا از مدل موی خاصی استفاده نکنید که مناسب با سلیقه ی شما باشد ؟ شاید شما بخواهید ترکیبی جذاب از عناصر مدل موی قدیمی و جدید استفاده کنید .

تمام چیزی که در مورد موج دائمی مو باید بدانید

در فواصل منظم جالب ترین مدل مو های دهه ی هشتاد دوباره به زندگی انسان و آموزش آرایشگری بر می گردند . این دلیلی کافی برای بررسی بیشتر روش پرمینگ مو ها و پاسخ به پنج سوالی است که همیشه در مورد موج دائمی مو پرسیده می شود .

در آموزش آرایشگری هیچ سبک موی دیگری به اندازه ی مدل فر دائمی دو قطبی نیست . در حالی که برای بعضی از افراد ، پرم ها تصویری ترسناک از یک کف پوش ترسیم می کند ، برای بقیه یک فرصت به خصوص را ایجاد می کند تا برای مو های خود معجزه کنند . یک مورد را برای اطمینان بررسی کنیم : خانم هایی مثل سارا جسیکا پارکر در فیلم ” جنسیت و شهر ” ، مدونا و کایلی مینوک اثبات کرده اند که این مدل ها نیز می توانند زیبا باشند و خانم های می توانند مو های خود را با فر زیاد درست کنند . این سبک را در آموزش آرایشگری دست کم می گیرید ؟ ادامه ی مطلب را مطالعه کنید تا متوجه شوید با استفاده از چه نکات و روش هایی می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید . آیا برای همه مناسب ؟ آیا برای مو ضرر دارد ؟

چه کسانی می توانند از پرم ها استفاده کنند ؟

به طور کلی در آموزش آرایشگری ، فر های دائمی مدلی است که خانم هایی که مو های بلندی دارند می توانند استفاده کنند . منظور از موی بلند در آموزش آرایشگری این است که موی شما تا زیر شانه ی شما یا پایین تر قرار گیرد . هر چند مو های خیلی بلند ( بلند تر از دوازده اینچ ) و ضخیم زیاد برای پرم کردن مناسب نیستند به طوری که پس از انجام این کار ، مو به راحتی حالت فر خود را از دست داده و نازک و رشته رشته به نظر می رسند .

آیا فر دائمی برای مو ضرر دارد ؟

اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم ، فر دائمی درست مثل رنگ کردن و مش کردن که در آموزش رنگ و مش به آن اشاره می شود ، چیزی جز ضرر برای مو های شما ندارد اما متخصصین ما با جدید ترین متد های روز دنیا تمام تلاش خود را انجام می دهند تا این ضرر را به حداقل برسانند . برای تغییر ساختار مو در آموزش آرایشگری از مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث می شود رنگ آن کسل کننده شده و ظاهری خشک به خود گیرد ؛ اما می دانیم که برای این مسائل هم راه کار های زیادی وجود دارد .

با این اوصاف می دانیم محصولات آموزش آرایشگری به طور دائم در حال پیشرفت هستند و دیگر مثل قبل برای مو مضر نیستند .

موی پرم شده به چه مراقبت هایی نیاز دارد ؟

به طور مشخص ، موی پرم شده در نهایت به یک سری مراقبت های ضروری خاصی نیاز دارد که در آموزش آرایشگری به آن اشاره می شود . شما باید از شامپو ، نرم کننده و ماسک های طراحی شده برای مو های آسیب دیده استفاده کنید . این مواد علاوه بر این کار ، باعث حفظ حالت فری مو ، تامین مواد مغذی مهم و افزایش سلامتی می شود . نکته : موی پرم شده را هر سه یا چهار روز یک بار بشویید و از شامپوی خشک استفاده کنید . این کار از مو در مقابل شکننده شدن و از دست دادن سریع حالت آن جلوگیری می کند .

فر دائمی تا چه زمانی دوام دارد ؟

بعد از حدود دو هفته ، فر دائمی که روی مو کار کرده اید از بین می رود و حدود بیست درصد از سفتی خود را از دست می دهد . هر چند ، به طور کلی می توانید در نظر بگیرید که موی پرم شده با کیفیت عالی ، حالت فری خود را به مدت دو تا سه ماه نگه می دارد .

چگونه پرم مویی را که در حال کامل شدن است استایل دهی کنیم ؟

بحث ما در مورد ریشه های سطحی ، فرفری و شکننده در آموزش آرایشگری است . نکته : فر دائمی در حال رشد چیزی جز زرق و برق نیست . یک راه خوب برای پنهان کردن تفاوت بین رشد مجدد موی های صاف و مو های خیلی فرفری این است که آن را دور بیگودی های بزرگ پیچیده و اجازه دهید خشک شوند .

ظاهر خام در آموزش آرایشگری : کلاسیک ولی آرامش بخش

ظاهر خام در آموزش آرایشگری در واقع همان ظاهر نیمه مجلسی است که به صورت درجه یک آماده شده باشد . در زندگی شما هم روز هایی وجود دارد که برنامه ای برای مدل موی خاصی ندارید . گاهی اوقات نوع لباس ایجاب می کند که مدل موی شما مجلسی باشد . در برخی موارد یک ظاهر خام می تواند که در بالا آن را تعریف کردیم می تواند بهترین راه حل باشد . این سبک در آموزش آرایشگری برای هر مناسبتی می تواند استفاده شود و ترکیبی از آرامی و کلاس مجلسی را به فرد می بخشد . دستور العملی که ما برای شما آماده کرده ایم ، کمکتان می کند که این سبک را برای خود پیاده سازی کنید و عکس هایی که از اشخاص معروف قرار داده ایم برای الهام بخشیدن به شما است تا انتخاب درستی برای آرایش موی خام خود داشته باشید .

مدل موی خام ایوانا جولین

ایوانا یک وبلاگ نویس مشهور است . او اغلب اوقات دوست دارد مدل مو های خود را تغییر دهد . مثلا او امروز استایل خود را مثل یک خانم با وقار تنظیم می کند و فردا شما را با یک استایل معمولی در آموزش آرایشگری شگفت زده می کند . با این تضاد ها ، او همچنان مدل موی خام را برای مو های خود ترجیح می دهد .

بلاگر معروف ، ایوانا جولین ، در اسپانیا زندگی می کند . او به خاطر انتخاب مد های جذابش در استایل های مختلف و مو های خامش شناخته می شود که به راحتی با هر لباسی که بخواهد ست می شود .

نکته ای در استایل : مثل ایوانا ، شما باید مو های خود را براق و سالم نگه دارید . این روش ها در آموزش آرایشگری به طور کامل به شما آموخته خواهد شد . هر چند ممکن است مو ها به صورت کج روی پیشانی شما ریخته شود و باز کردن فرق سر به طوری که در وسط سر قرار نگیرد می تواند جذابیت خاصی به شما بخشد . در این روش به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه بدون استفاده از شانه ، این کار را انجام دهید ؛ زیرا انجام این کار با انگشتان بهتر از انجام آن با شانه است .

آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری

مدل موی خام اشلی مَدِکوِی

خانم اشلی مدکوی یک بازیگر است که در وبلاگ خود علایق خود را در مورد مد به اشتراک می گذارد . موج های موی او که به مانند موج های ساحل است می تواند سبکی ایده آل از آموزش آرایشگری برای به کار گیری باشد که او در لس آنجلس استفاده می کند . او موی خود را به صورت کج استایل دهی می کند .

نکته ی این استایل : استفاده از اسپری با قدرت نگهدارندگی پایین باعث می شود این موج های معمولی در مو آزادانه حرکت کنند .

سبک موی خانم سندرا هَگلِستَم

موی او که کمی زبر اما قابل مدیریت است می تواند به خوبی در سبک خام آموزش آرایشگری که آن را تعریف کردیم مورد استفاده قرار می گیرد . باز کردن فرق ؟ فکرش را هم نکنید . به جای این کار ، سندرا که بلاگری معروف است ، موی بلند و بلوند خود را با هدبند نگه می دارد که نزدیک پیشانی او قرار می گیرد .

نکته ی این مدل مو : از پودر حجم دهنده ی مو برای ریشه تا نوک آن استفاده کنید .

مشاهده می کنید که مدل موی او بسیار خلاقانه است و امروزه شاهد استفاده از این مدل در میان مردم هستیم .

آموزش آرایشگری

مدل مو های نیمه جمع در آموزش آرایشگری

موی بلند شرط غیر قابل انکار برای سبک های موی جمع در آموزش آرایشگری است . از طرفی دیگر ، استایل های نیمه جمع ، می تواند برای هر کسی کاربردی باشد ؛ حتی آن هایی که موی کوتاه یا نیمه بلند دارند . در ادامه می خواهیم استایل هایی از موی نیمه جمع در بالا و پایین سر را در آموزش آرایشگری بررسی کنیم .

علاوه بر خانم هایی که مو های بلند دارند ، خانم هایی که موی کوتاه تری دارند نیز می توانند از مدل های نیمه جمع استفاده کنند . به طور مشخص ، استایل های نیمه جمع در بالا و پایین روی موی ها بلند به اندازه ی مو های کوتاه و نیمه بلند جواب می دهد . پس خودتان را برای ایجاد تغییرات آماده کنید ؛ زیرا وقتی که دارید مدل مو های خود را تغییر می دهید ممکن است متوجه شوید که یک مدل به شما بیشتر می آید و برای رسیدن به آن مدل مجبور شوید به طور کامل موی خود را تغییر دهید . این موضوع فقط مختص به این نیست که یک موقعیت خاص ، مهمانی یا ظاهر روزانه ی شما باشد . این سبک مو هیچ گاه باعث نا امیدی نخواهد شد .

مدل موی نیمه جمع

ایده آل ترین مدل موی نیمه جمع برای مو های کوتاه

به طور مسلم شما قطعا برای ایجاد کردن این مدل نیمه جمع نیاز به کمی بلندی مو در آموزش آرایشگری دارید . در این روش مو حتما باید به چانه ی شما برسد . این مدل برای افرادی که مدل موی بابی دارند می تواند ایده آل باشد . شروع بسیار خوبی برای ورود به عرصه محبوب امروزی است !

سبک دهی مو به این شکل نیمه جمع در آموزش آرایشگری ساده است : قسمت نیمه ی بالایی مو ها را مثل دم خرگوش در بالای سر جمع کنید . سپس با استفاده از یک کش سر ، جایگاه آن را روی سر خود تثبیت کنید تا استحکام کافی را داشته باشد . اجازه دهید لایه های زیرین مو به صورت شل و آزادانه باقی بمانند .

نکته : برای این که در پایان کار یک نتیجه ی خوب در آموزش آرایشگری داشته باشید ، چند قطره روغن مو را روی سطح صاف کف دست خود بریزید . سپس آن ها را به آرامی برای انتهای ( پایین ) موی خود استفاده کنید .

در این جا می خواهیم مدل موی الکسا چانگ را با یکدیگر مشاهده کنیم . استایل او کاملا رمانتیک است . او از یک مدل نیمه جمع در بالای سر خود بهره گرفته است .

مدل موی نیمه جمع برای موی نیمه بلند : بافت نیمه تاجی

با کمی تمرین ، این استایل نیمه جمع به راحتی برای مو پیاده سازی می شود . می خواهیم با یکدیگر بررسی کنیم که این مدل به چه شکلی نمایان می شود : در ایتدا ، یک بخش مرکزی در مو های خود ایجاد کنید . از سمت راست یا چپ مو ها شروع کنید و قسمتی از مو به عرض حدودی یک و نیم تا دو اینچ را بگیرید و آن را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید . از بخشی که به گوش نزدیک است است شروع کنید و یک بافت ساده و صاف ایجاد کنید . این بافت باید طوری باشد که به طور افقی و مستقیم در پشت سر قرار گیرد . با استفاده از دو سنجاق سر این بافت را در جای خود محکم کنید . اکنون ، این روند را بار دیگر برای طرف دیگر سر خود انجام دهید و دومین بافت را نیز در کنار بافت اول و در پشت سرتان قرار دهید و طبق مرحله ی قبل آن را سفت کنید . کار خود را با استفاده از اسپری های مو به پایان برسانید .

نکته ی مفید : این مدل مو های نیمه جمع روی هر دو موی صاف و فر عمل می کند و کاربرد دارد .

بافت تاجی
آموزش موی نیمه جمع

مدل موی نیمه جمع برای مو های بلند : بافت تیغ ماهی

یک مدل موی نیمه جمع می تواند برای مو های بلند بسیار جذاب باشد . برای این که این مدل مو از بافت تیغ ماهی را برای خود ایجاد کنید ، در ابتدا نیمه بالایی مو های خود را جمع کنید . این قسمت از موی شما باید بافته شود ، در حالی که سایر قسمت های موی شما باید آزاد باشد . موی جمع شده را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید . یک قسمت نازک بیرونی از یکی از این دو قسمت را بگیرید و آن را به صورت ضربدری به قسمت دیگر برسانید . این روند را آنقدر تکرار کنید و انجام دهید که بافت موی شما به اتمام برسد .

نکته ی انجام این کار : برای اتمام کار ، برخی از شاخه ها را به صورت تکی رها کنید و اجازه دهید آزاد باشند . این موضوع باعث می شود در آخر یک مدل موی کلاسیک برای خود داشته باشید . بهتر است که این عمل را روی مو هایی انجام دهید که به تازگی شست و شو داده نشده اند . اگر می خواهید که پس از پایان کار موی شما حالت خود را حفظ کند بهتر است از موس مو استفاده کنید تا به اندازه ی کافی به آن استحکام بخشد .

بهترین مدل مو در آموزش آرایشگری با توجه به شکل صورت شما

یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب موی مناسب ، بررسی شکل صورت است .

چرا انقدر این موضوع مهم است ؟ به زبان ساده ، اگر یک مدل موی نامناسب برای صورت خود انتخاب کنید نتیجه ای فاجعه به دست خواهید آورد . در حقیقت ، حتی اگر مدل مو را به خوبی پیاده سازی کنید و برش آن نیز مناسب باشد ولی وقتی روی یک صورت اشتباه قرار می گیرد باز هم نتیجه فاجعه خواهد بود . چرا دوباره سوال می کنید ؟ زیرا مدل مو هایی که وجود دارد باید متناسب با شکل و هندسه ی صورت پیاده سازی شود . همه چیز در این جا مربوط به پیاده سازی یک قاب در اطراف صورت یک نفر است تا تعادل و چشم اندازی زیبا را به ظاهر کلی او اضافه کنید .

این شکل باید خصوصیات زیر را داشته باشد :

 • خصوصیات نامناسب را به حداقل برسانید
 • موارد مثبت را برجسته تر کتید تا بیشتر دیده شوند

وقتی که توانستید این کار مهم را انجام دهید باید به سراغ مرحله آموزش رنگ و مش مو و بافت های مختلف آن بروید .

یک آرایشگر خوب به طور دقیق می داند به صورت غریزی می داند که چه مدل مویی به صورت شما می آید .

این موضوع نیز برای شما خیلی مهم و مفید است تا شکل صورت را به صورت مناسب درک کنید ؛ زیرا این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه مدل مو هایی به کار شما می آید و چه مدل هایی به کار شما نمی آید . در کنار این شما می توانید دلایل مرتبط با آن را نیز متوجه شوید . همچنین این کار به شما کمک می کند تا آسان تر با آرایشگر خود ارتباط برقرار کنید و به طریقی آن ها را با خود صادق نگه دارید .

یک قانون کلی وجود دارد که مربوط به تناسب شکل صورت می شود .این قانون بدین شکل است که شما باید یک شکل بیضی برای صورت خود بسازید . این مدل ، کامل ترین و بهترین شکل در نظر یک انسان است . برای این که به هدف خود برسید و صورتی بیضی مانند داشته باشید ، صورت های کشیده نیاز دارند که کوتاه تر به نظر برسند و صورت های عریض نیاز دارند که جمع تر به نظر برسند . این حقیقتی است که وجود دارد و اکثر مردم از آن غافل هستند . شما می توانید با استفاده از این تکنیک خود را در نظر دیگر انسان ها برجسته تر نشان دهید .

تشخیص شکل صورت در آموزش آرایشگری

به یکی از عکس های خود که مو هایتان برای صورتتان مزاحمتی ایجاد نکرده است دقت کنید . باید عکسی را انتخاب کنید که بهترین سازگاری را با یکی از توضیحات و عکس های زیر داشته باشد .

این موضوع نیز مهم است که به یاد داشته باشید ممکن است صورت شما دقیقا مطابق عکس ها نباشد اما در نهایت تطابق بیشتری با یکی از آن ها خواهد داشت . اگر تمایل دارید می توانید با تیم متخصص لیلیوم سرخ در این مورد تماس بگیرید تا به شما کمک کنند .

صورت بیضی

صورت بیضی

 • شکل منحنی
 • طول آن یک و نیم برابر عرض آن است
 • پیشانی و فک عرض یکسانی دارند

صورت گرد

صورت گرد

 • شکل آن کاملا دایره ای است
 • طول آن تقریبا با عرض آن برابر است

صورت کشیده

صورت کشیده

 • طول آن بلند تر از عرض آن است
 • خط گونه ی آن نیز بلند و مستقیم است

صورت مربعی

صورت مربعی

 • پیشانی محکم و پهن
 • فک زاویه دار

صورت قلبی

صورت قلبی

 • پیشانی و گونه ی عریض
 • خط فک آن نیز باریک است

صورت مثلثی

صورت مثلثی

 • پیشانی و گونه ها حالتی باریک دارند
 • خط فک آن نیز باریک است

صورت الماسی

صورت الماسی

 • پیشانی و خط فک باریکی دارند
 • گونه های آن ها بلند و پهن است

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

آیا تا به حال توجه کرده اید که چرا رنگ موی بعضی از آدم ها انقدر جذاب به نظر می رسد ؟ راز این کار ، ایجاد تناسب بین رنگ پوست و رنگ مو است .

انواع رنگ پوست

در حالی که انواع مختلفی برای چهره وجود دارد ، در نهایت تمامی این چهره ها از نظر رنگ پوست به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند : گرم و سرد

چگونه رنگ پوست خود را تعیین کنیم ؟

سریع ترین راه برای تعیین رنگ پوست برای این که متوجه شوید پوست گرم یا سردی دارید این است که در نور طبیعی به رگ های بازوی دست خود نگاه کنید .

 • اگر رنگ آن سبز بود ، پس شما پوستی گرم دارید
 • اگر رنگ آن آبی بود شما زنگ پوستی سرد دارید

رنگ پوست گرم

آن هایی که رنگ رنگ پوست آن ها زرد یا طلایی است ، پوستی گرم دارند . رنگ مو هایی که ماهیت گرم دارند به طور کلی ظاهری طبیعی و بهتر روی صورت شما خواهند داشت . این قانون انتخاب رنگ به میکاپ ، لوازم جانبی و لباس نیز گسترش پیدا می کند . پس در نظر داشته باشید این موضوع بسیار مهم است و درست انتخاب کردن آن نقش مهمی خواهد داشت .

رنگ پوست سرد

افرادی که رنگ پوست به صورتی یا آبی میل می کند در دسته ی پوست های سرد قرار می گیرند . این به آن معنا است که رنگ مو هایی که سرد هستند ظاهر کلی بهتر و طبیعی تری روی صورت شما خواهند داشت .

روش انتخاب رنگ مو ی مناسب بر اساس رنگ پوست

هر زمانی که توانستید رنگ پوست خود را متوجه شوید ، از آن برای پیدا کردن رنگ مویی که مناسب شما باشد استفاده کنید تا باعث شوید بهترین ویژگی ها را در صورت خود نشان دهید .

برای این که اهمیت فهمیدن رنگ پوست خود را درک کنید و متوجه شوید که چگونه به شما برای تقویت رنگ مویتان کمک می کند ، شما باید به مدارک به دست آمده توجه کنید . در زیر مثال هایی از چهره های گرم و چهره های سرد آورده ایم و تفاوت آن ها را وقتی با رنگ موی گرم یا رنگ موی سرد ترکیب می شوند شرح داده ایم .

چهره ی گرم با رنگ موی گرم

با تطبیق این رنگ موی بلوند و چهره ی گرم هلویی و کرمی که این خانم دارد ، متوجه می شویم که این رنگ مو با این چهره طبیعی به نظر می رسد و ترکیب خوبی با رنگ پوست ایجاد می کند .

آموزش آرایشگری

چهره ی گرم با رنگ موی سرد

وقتی ما رنگ موی گرم خود را عوض می کنیم و از یک رنگ موی سرد استفاده می کنیم ، فورا می توانیم ببینیم که چگونه یک رنگ موی سرد انرژی موجود در پوست را تخلیه می کند و ما را با یک رنگ موی حوصله سر بر و کم ارزش تنها می گذارد .

آموزش آرایشگری

چهره ی سرد با رنگ موی گرم

نتایج مشابه در این بخش هم وجود دارد .

با ترکیب این چهره ی سرد و نورانی با رنگ مویی روشن که باعث بلوند شدن آن شده است ، ما واقعا ثابت می کنیم که چگونه یک رنگ موی اشتباه می تواند یک تفاوت چشم گیر در رنگ پوست ایجاد کند ( در این مورد باعث زرد شدن این چهره شده است ) و اثبات می کند که یک رنگ موی اشتباه هیچ تاثیری در زیبایی صورت شما نخواهد داشت مگر این که در چهره ای استفاده شود که موجب تقویت آن شود .

آموزش آرایشگری

در ادامه می خواهیم توضیح دهیم که چگونه یک چهره ی سرد می تواند تناسب خوبی با یک رنگ موی سرد ایجاد کند . در آخر نیز نتیجه گیری می کنیم که اهمیت این موضوع تا چه مقدار بالا است و باید سعی کنید که آن را رعایت کنید .

چهره ی سرد با رنگ موی سرد

وقتی که این رنگ موی قهوه ای روشن را استفاده می کنید ، چهره ی سردی که در اختیار داریم روشن تر به نظر می رسد و ما می مانیم و یک رنگ مویی که کاملا با رتگ چهره ی ما متناسب است .

آموزش آرایشگری

سعی می کنیم در یک مقاله ی جداگانه به طور مفصل رنگ مو هایی را که متناسب با رنگ چهره ی شما هستند معرفی کنیم و راه های رسیدن به این موفقیت را برای شما تشریح کنیم .

قطعا چندین استثنا وجود دارد که ترکیب رنگ مو های سرد و گرم با یکدیگر در تکنیک های مختلف برای نمایش تضاد یا هدف های خاص استفاده شوند اما این کار باید توسط متخصصان آموزش رنگ و مش انجام شود که دوره های مخصوصی را گذرانده باشند . هیچ گاه سعی نکنید این کار را خودتان انجام دهید ؛ زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به موی خود یا حتی پوست سر خود وارد کنید و این آسیب ها به دلیل حساسیت بالا به سختی درمان می شود .

حالا که می دانید رنگ پوستتان چگونه است ، می توانید از نرم افزار های مختلفی برای آزمایش انواع رنگ مو روی صورتتان استفاده کنید . اگر این نرم افزار ها پاسخگوی شما نبودند ، می توانید با متخصصان لیلیوم سرخ در تماس باشید .

مدل موی خانم های بالای 50 سال

همه می گویند که 50 سالگی ، بخش جدیدی از 30 سالگی است ، پس جای تعجبی نیست که چرا خانم های مسن تر شامپو ها و لوازم بهداشتی را برای تفریح استفاده می کنند . سبک های رها و آزادانه است که زنانگی و کلاس را به وجود می آورد . اگر شما عضور باشگاه پنجاه ساله ها هستید و نمی دانید که از چه مدل هایی باید الهام بگیرید ، می توانید از مدل مو های امروزی که مد شده اند استفاده کنید . شما با این کار با این که سن خود را قبول کرده اید ولی از استایل و مو های خود نیز صرف نظر نکرده اید .

روز هایی که شما انتظار داشتید با رسیدن به سن خاصی از مدل موی عروسکی استفاده کنید ، گذشته اند . امروزه همه چیز مربوط به این است که سن و استایل خود را بپذیرید و طوری آن را تنظیم کنید که انگار برایتان مهم نیست در چه سنی قرار دارید .

این مدل مو هایی که قرار است با یکدیگر بررسی کنیم در مراسم فرش قرمز توسط سن بالا تر ها استفاده شده اند . اما حتما سعی کنید که اشتباهی در این رابطه انجام ندهید . چون این مدل مو ها مربوط به خانم هایی است که در سن بالا تری قرار دارند ، دلیل نمی شود که حوصله سر بر یا عروسکی باشند . پس با ما در ادامه همراه باشید .

مدل موی کوتاه

اگر شما یک خانم جا افتاده هستید که مدل موی کوتاه و محافظه کارانه دوست دارید ، ما می دانیم که چقدر اذیت کننده است که آخرین مدل مو های بلند را پیدا کنید که در دوران جوانی از آن ها استفاده می کردید . این دلیلی است که ما تصمیم گرفتیم این بخش را آماده کنیم تا ایده هایی برای مدل موی کوتاه معرفی کنیم که خانم های مسن تر بتوانند از آن استفاده کنند .

آموزش آرایشگری

شما باید نگاهی به ظاهر Kris Jenner بیندازید . او تنها خانمی نیست که سرش شلوغ است ولی با این حال از سن واقعیش جوان تر به نظر می رسد . او همیشه از جدید ترین سبک های زیبایی و مد استفاده می کند و این دلیلی است که باعث می شود جوانی او ، خود را نشان دهد ؛ اما مدل مویی که او استفاده می کند همیشه کوتاه است و در عین حال شیک و مدرن نیز هست . در این جا مدل مویی از او را آورده ایم که هر خانم مسنی آن را دوست خواهد داشت . این مدل به صورت لایه لایه برش خورده است که باعث سادگی ، زیبایی و درجه یک بودن آن می شود . این نوع مدل مو در قسمت بالایی آن به شدت لایه لایه است که باعث حفظ حجم و استایل آن می شود ؛ در صورتی که بغل و پشت آن حالت کم حجم تری پیدا می کند .

کریس از این مدل مو استفاده می کند به طوری که کمی از حاشیه ی آن روی پیشانی وی ریخته شده است . همان طور که در عکس او مشاهده می شود می تواند فرق سر برای خود باز کند تا صورت خود را به طور کامل نشان دهد . کریس رنگ موی خود را نیز همیشه درجه یک نگه می دارد و کمی از سایه ی قهوه ای روی تمامی سطوح آن دیده می شود . این مدل می تواند برای خانم هایی که صورتشان گرد ، بیضی ، قلبی و مثلثی است مناسب باشد و به زیبایی خود را نشان دهد .

آموزش آرایشگری

Suze Orman از یک مدل موی با نمک در این عکس استفاده می کند که مناسب خانم هایی است که دوست دارند مویشان اندکی بلند تر باشد تا بتوانند با آن بازی کنند . مدل موی Suze لایه های بلندی در قسمت بالایی آن دارد که تا گوش ها ادامه دارد و حالتی شبیه به مدل موی باب به آن می بخشد . موی او به صورت لایه لایه نیز شده است ؛ بنابراین به زیبایی هر چه تمام تر در کناره های صورت و خارج از آن قرار می گیرند . هر چند یک حاشیه ی جانبی برای آن دسته از خانم هایی که می خواهند پیشانی آن ها پوشش بیشتری داده شود بسیار مناسب است .

این مدل مو برای خانم هایی مناسب است که شکل صورت آن ها گرد ، بیضی ، قلبی و مثلثی است . خانم هایی که طرح موی آن ها صاف است نیز بهترین نتیجه را از این مدل خواهند گرفت . برای این که این سبک را روی موی مورد نظر پیاده سازی کنید فقط باید با استفاده از یک برس گرد موی خود را سبک دهی کنید تا به این مدل شیک و صاف برسید .

در این بخش ، Olympia Dukakis را داریم که از یک مدل کوتاه گسترده استفاده می کند . او در کنار این مدل ، فرق سر خود را از کنار نیز باز کرده است . این سبک مدل مو باعث می شود گونه ها بتوانند خودنمایی بیشتری داشته باشند . پس اگر شما گونه های زیبایی دارید بهتر است که برای یک بار هم که شده این مدل مو را امتحان کنید . مدل موی Olympia به شکلی است که از طرف ما انگار سمت چپ موی و بلند تر از سمت دیگر است و در بالای گونه ی او قرار دارد ، در صورتی که لایه های زیرین این طور نیست و حجم زیادی ندارد . برای این مدل مو ، او حجم خاصی را به آن بخشیده است . این کار با استفاده از یک برس گرد انجام شده که در هنگام خشک شدن مو صورت گرفته است و باعث ایجاد نازکی آن در حاشیه ی مو شده است .

این مدل مو بسیار پیچیده و با کلاس است و برای خانم هایی که شکل صورتشان گرد ، بیضی ، قلبی و مثلثی است بسیار مناسب است .

Helen Mirren به دلیل تبحر خوب در بازیگری و زیبایی فوق العاده اش محبوبیت زیادی دارد . این خانم انگلیسی که هیچ نشانه ای از پیر شدن و پژمرده شدن ندارد و همیشه مدل موی شگفت آور و رنگ مویی بی نظیر دارد که کاملا برای زیبایی او مفید است . در این قسمت ، هلن مدل مویی بلند دارد که این بلندی را به خاطر حجم موی خود در قسمت های جانبی کسب کرده است . به خاطر حجمی که به سایر قسمت های موی خود اضافه کرده است باعث شده که اطراف چشم او احاطه شود . مدل موی او تا پس گردن او به دلیل لایه لایه بودن آن ادامه دارد و در آن جا جمع شده است . قسمت های جانبی و بالایی این مدل مو لایه های چندانی ندارد . برای این که این مدل مو را در خانه برای خود ایجاد کنید ، به ریشه های موی خود ، موس اضافه کنید و با استفاده از یک برس گرد مو آن را خشک کنید و حالت دهید تا حجم بگیرد و امواج آرامی را مانند هلن به دست آورید .

آخرین تغییر در : 2020/05/11 - 10:36 | امتیاز :
26 دیدگاه
 1. کارتون حرف نداره .
  من مو هامو کراتین کردم پیششون ، هنوزم مثل روز اولش نرم و صافه

  • سلام
   وقتتون به خیر
   ممنون از شما که مجموعه ی لیلیوم سرخ را انتخاب کردید .
   منتظر حضور دوباره ی شما هستیم .

 2. سلام
  من برای کاشت ناخن وقت داشتم نتونستم بیام
  امکانش هست تا قبل از عید دوباره بهم وقت بدین ؟

  • سلام یگانه جان
   بله حتما چرا که نه !
   لطفا با سالن تماس بگیرید و موضوع را مطرح کنید .
   همکاران به شما وقت جدید خواهند داد .
   موفق باشید

 3. ببخشید برای وقت ناخن با کدوم شماره باید تماس بگیرم ؟

  • سلام پریناز جان
   با هر کدام از شماره های 02188002254 – 02188358250 تماس بگیرید می توانید وقت مورد نظر خود را رزرو کنید .
   سربلند باشید

 4. آدرستون همینیه که در سایت نوشته ؟

  • سلام سوگل عزیز
   بله برای انجام دادن کار خود باید به آدرس زیر مراجعه کنید :
   یوسف آباد،میدان سلماس،کوچه دهم شرقی،پلاک93
   لطفا قبل از این که تشریف بیاورید وقت مورد نظر خود را رزرو کنید
   شاد باشید

 5. سلام
  دوره هاتون خیلی بی کیفیته
  من کاملا راضی بودم
  ممنون

  • سلام نگین جان
   ممنونیم که مجموعه ی ما را برای آموزش آرایشگری انتخاب کردید .
   بی صبرانه منتظر شنیدن خبر موفقیت شما در این زمینه هستیم .
   موفق باشید

 6. سلام
  من برای شینیون مو وقت داشتم
  واقعا کارشون عالیه
  ممنون از زحماتتون

  • سلام ملانی عزیز
   وقتتون به خیر
   خواهش می کنم ما وظیفه ی خود را انجام می دهیم .
   امیدواریم بتوانیم رضایت تمامی دوستان را جلب نماییم .
   سربلند باشید .

 7. سلام
  دوره هایی که برگزار می کنید به چه صورته ؟

  • سلام یاسمن جان
   سپاسگزاریم که مجموعه ی ما را انتخاب کردید .
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش آرایشگری می توانید با شماره های 02188002254 – 02188358250 تماس حاصل فرمایید .
   پیروز باشید .

 8. سلام
  ببخشید دوره هاتون به خاطر بیماری کرونا هنوزم برگزار میشه ؟

  • سلام مریم جان
   خیر متاسفانه به دلیل شیوع بیماری امکان تشکیل کلاس ها را به منظور حفظ سلامت همکاران و شما عزیزان نداریم .
   امیدواریم در سلامت کامل به سر ببرید .

 9. سالن هفته ی آینده بازه ؟

  • سلام نیکی جان
   بستگی به وضعیت بیماری کرونا دارد .
   ما برای حفظ سلامت شما ، فعالیت سالن را در این مدت به حداقل رسانده ایم .
   سلامت و پایدار باشید .

 10. مطالب صفحه عالی بود
  آیا مطالب مرتبط با میکاپ هم دارین ؟

 11. آموزشگاه کی باز میشه ؟

  • سلام سحر عزیز
   سال نوی شما مبارک
   متاسفانه هنوز امکان اعلام تاریخ دقیقی به هنرجو ها وجود ندارد
   برای اطلاعات بیشتر با همکاران تماس بگیرید .
   موفق و سربلند باشید

 12. برای این که موی فر رو صاف کنیم چه کاری باید انجام بدیم ؟

  • سلام ملانی عزیز
   نوروز مبارک
   برای این کار می توانید از اتوی مو و روش های مختلفی استفاده کنید که به زودی آموزش آن را قرار خواهیم داد .
   پیروز باشید

 13. کارتون عالیه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com