آموزش آرایشگری – آموزشگاه آرایشگری – مدرک آرایشگری

یک آرایشگر کسی است که شغل وی کوتاه کردن مو یا شکل دهی به آن است . هدف از آموزش آرایشگری تغییر یا بازسازی ظاهر یک فرد می باشد . هدف این کار با استفاده از ترکیب رنگ کردن مو ، کوتاه کردن مو و تکنیک های بافت مو محقق می شود . اکثر آرایشگران به صورت حرفه ای تحت عنوان یک آرایشگر ، پیرایشگر یا متخصص زیبایی شناخته می شوند .

نمونه ای از میکاپ عروس

آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری

ویژگی های مثبت در آموزش آرایشگری

رضایت عاطفی در آموزش آرایشگری

آرایشگر شدن تحت دوره های آموزش آرایشگری یک فرصت واقعی برای لمس زندگی افراد با روش های مختلف است . شما به عنوان یک آرایشگر بر زندگی اجتماعی مشتری خود و شخصیت واقعی آن ها تاثیر می گذارید . یک نگرش خوب و یک احساس جدید می تواند آن ها را مجبور کند تا مشتاقانه به سمت یک زندگی حرفه ای و اجتماعی حرکت کنند .

خیلی از حرفه های دیگر ممکن است از نظر اقتصادی به صرفه تر باشند اما این امکان را قراهم نمی کند تا موقعیتی برای مردم ایجاد شود که شاد تر زندگی کنند . پس از گذراندن دوره ی آموزش آرایشگری ، برای آرایشگرانی که به کار مشغول هستند و به آن تعهد دارند این یک فرصت است که بتوانند رضایت عاطفی از شغل خود جذب کنند در صورتی که در حرفه های دیگر این موضوع کم تر دیده می شود یا اصلا دیده نمی شود . در این شغل شما این قابلیت را دارید که زندگی ها را لمس کنید و آن ها را تغییر دهید . شما می توانید روی انگیزه مشتری خود تاثیر بگذارید و باعث شوید خدماتی را که لیاقتش را دارند دریافت کنند . آرایشگری شغلی است که هر کسی می تواند از لحاظ احساسی آرامش پیدا کند .

استقلال در آموزش آرایشگری

مردم به مستقل بودن اهمیت می دهند ، چه این موضوع در زندگی اجتماعی باشد چه در مورد حرفه ی آن ها باشد . افراد حرفه ای روز به روز بیشتر اهمیت مستقل بودن در کار را درک می کنند و مسیری را انتخاب می کنند که کاملا موازی با کار کردن در گذشته است . در واقع استقلال در مقابل کارمند بودن قرار می گیرد . برای مثال ایالات متحده ی آمریکا تا سال دو هزار و نوزده بیشتر از چهل میلیون شاغل مستقل داشته است .

وقتی که طی دوره های آموزش آرایشگری ، به یک آرایشگر تبدیل می شوید فضای گسترده ای برای رشد خلاقیت شما ایجاد می شود بدون این که بخواهد مانعی برای کارمند بودن شما باشد . در آرایشگری و آموزش آرایشگری شما به صورت مستقیم با مشتری خود در ارتباط هستید ، نیاز های آن ها را درک می کنید و ارزش خود را به دست می آورید . در واقع ارزشی که شما در آن لحظه به دست می آورید همان موقع توسط مشتری شما جذب می شود ؛ بدون این که هیچ واسطه ای بین شما و او یا کانال ارتباطی بین شما باشد . این اهمیت آموزش آرایشگری را در مقابل سایر شغل ها نشان می دهد .

آنچنان عجیب هم نیست که حرفه آرایشگری و آموزش آرایشگری یکی از شاد ترین شغل ها است . شما در این مسیر کاملا مستقل هستید یعنی رئیس خودتان خواهید بود و این مهارت را دارید تا در مورد ارزش چیزی که مشتری می خواهد تصمیم بگیرید . این موضوع آرایشگران را شاد نگه می دارد و حرفه ای ها را جذب می کند .

شخصیت خود را چند وجهی کنید

به عنوان یک آرایشگر ، شما فقط مجموعه ای از مهارت ها را توسعه نمی دهید . برای هر کسی ، هر مشتری متفاوت است . این موضوع به آن معنی است که رویکرد خود را در برخورد با هر مشتری در هر سطح مطابقت دهید . شما به طور دائم چیز های فنی ، تکونولوژی جدید و تفاوت های ظریف زیادی را برای آموختن خواهید داشت . با استفاده از این موارد شما می توانید هر چیزی که مشتری می خواهد را به طور دقیق برای او انجام دهید .

این موضوع فقط مربوط به مو و پوست سر نیست . شما در هنگام کار روی مو یا آموزش آرایشگری با افرادی از شخصیت ها ، فرهنگ ها و حرفه های مختلف آشنا خواهید شد . این مورد شما را مجبور می کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و مطابق با شخصیت آن ها رفتار کنید .

آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری
آموزش آرایشگری

شما باید مهارت های ارتباطی خود را در آموزش آرایشگری تقویت کنید تا این پیشه را برای خود به بهترین مورد تبدیل کنید . شما خواهید آموخت که شرایط خود را متناسب با روحیه و احساسات مشتری تطبیق دهید و با درک بهتر نیاز های آن ها و پاسخ گویی به آن ، ارتباط مناسب تری با آن ها برخورد کنید .

به علاوه پس از این که دوره های آموزش آرایشگری را گذراندید شما مسئولیت کار خود را بر عهده خواهید گرفت . خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهید به طور کاملا مستقیم روی درآمد و سودآوری سالن آرایشگری شما تاثیر خواهد داشت . این دلیل برای شما به تنهایی کافی است تا تخصص خود را پرورش دهید و خدمات خود بر حسب نیاز های آن ها تنظیم کنید تا بتوانید نیاز های مشتریان و ترجیحات آن ها را بهتر درک و رفع کنید . پاداش شما فقط هزینه هایی نیست که دریافت می کنید . علاوه بر آن تبدیل به یک فرد بهتر خواهید شد که فقط توانایی هایش به آرایشگری و آموزش آرایشگری خلاصه نمی شود . شما می توانید با مردم بهتر از بقیه تعامل کنید و با اعتماد به نفس بیشتری با آن ها ارتباط برقرار خواهید کرد و در نهایت به یک متخصص موفق و مستقل تبدیل خواهید شد .

در ادامه موارد زیر را بررسی خواهیم کرد :

 • یک آرایشگر چه کسی است ؟
 • یک آرایشگر چه کاری را انجام می دهد ؟
 • محیط کاری که یک آرایشگر در آن کار می کند چگونه است ؟

کار های یک آرایشگر پس از دوره های آموزش آرایشگری

آرایشگری شغلی معتبر و با ثبات است که به دلیل تقاضای زیاد و انعطاف پذیری در عملکرد برای بسیاری از افراد جذاب است . یک فرد پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری تبدیل به یک آرایشگر می شود . او می تواند در یک سالن زیبایی مشغول به کار شود یا به عنوان یک فرد مستقل عمل کند . یک آرایشگر می تواند مرد یا زن باشد و این پیشه هیچ ارتباطی با جنسیت ندارد . البته پیرایشگران همچنان اکثرا مرد هستند . بسیاری از آرایشگران پس از آموختن مطالبی که در آموزش آرایشگری فرا می گیرند مهارت های گسترده ای را کسب می کنند اما برخی از این مهارت ها که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد در عمل و تکنیک اجرایی به دست می آیند .

 • رنگ و مش مو
 • اکستنشن مو و بافت
 • صاف کردن مو با مواد شیمیایی
 • موج دار کردن یا فر کردن مو
 • کاشت مو
 • کلاه گیس
 • بافندگی

این به آن معنا است که بدون تمرین شما هرگز تبدیل به یک آرایشگر موفق نخواهید شد حتی اگر بهترین دوره های آموزش آرایشگری را رفته باشید .

وظایف یک آرایشگر پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری

یک آرایشگر به طور معمول تمامی موضوعات مربوط به ظاهر ، استایل و نظافت موی سر را بررسی خواهد کرد . طبق دوره های آموزش آرایشگری ، یک آرایشگر خوب ابتدا به مشتری خود گوش می دهد و مطمئن می شود که آن ها درک و انتظار درستی از نتایجی که حاصل خواهد شد ، دارند . آرایشگران معمولا به عکس ها و تصویر هایی که در مجله های استایل و زیبایی وجود دارد رجوع می کنند تا نتایجی که حاصل خواهد شد را تجسم کنند . آن ها باید مطالبی را که در دوره های آموزش آرایشگری فرا گرفته اند تمرین کنند تا بتوانند آخرین استایل ها و سبک های کوتاه کردن مو را برای مشتری پیاده سازی کنند .

خیلی از آرایشگران برای این که از آخرین استایل ها و سبک های کوتاهی مو مطلع شوند در مسابقات مربوط به مو شرکت می کنند . موضوع این مسابقات رنگ و مش مو ، سبک دهی به مو و تکنیک های کوتاه کردن مو است . سالن های زیبایی ، آرایشگران را تشویق می کنند تا در این زقابت ها شرکت کنند و بردن جایزه برای یک آرایشگر می تواند تبلیغ خوبی برای هر سالنی باشد . آرایشگر پس از به دست آوردن این جایزه می تواند مشتری های معروف تر و بزرگ تری را نیز جذب کند .

مهم ترین کاری که توسط اغلب اوقات آرایشگران انجام می دهند کوتاهی معمولی مو است که در دوره های آموزش آرایشگری به آن پرداخته خواهد شد . مشتریانی که فقط به دنبال ظاهر جدیدی برای خود هستند و یا فقط به دنبال اصلاح مو هستند به دنبال خدمات خاصی نیستند و فقط خدمات معمولی را جست و جو می کنند . آرایشگری همچنین به استایل دهی به مو اشاره دارد و در واقع روند سبک دهی به مو به یک شیوه ی مشخص است . این کار به این منظور انجام می شود که ظاهر فردی تقویت شود . خیلی از سبک ها در آموزش آرایشگری وجود دارد که یک آرایشگر باید در مورد آن ها در پیشه ی خود بداند :

 • سبک های فر و جذاب ترین راه های کوتاه کردن مو های فر
 • سبک های صاف و دانش کوتاه کردن مو های لخت
 • سبک های کوتاه
 • سبک های بلند
 • سبک های پیشرفته و پیچیده برای عروسی ها و رویداد های رسمی

درمان های شیمیایی روی مو در آموزش آرایشگری می تواند ظاهر و جنس مو را تغییر دهد . آرایشگران از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا مو های فر را به مو های لخت تبدیل کنند . این کار می تواند باعث آسیب رسیدن به ریشه ی مو شود .

مواد شیمیایی باعث ایجاد سبک های نیمه دائمی فر یا موج دار در سایر مو های صاف می شود . رنگ و مش مو اغلب اوقات به صبر و دانش مربوط به مواد شیمیایی برای ایجاد بهترین رنگ دارد . در آموزش آرایشگری رنگ مو به صورت سایه دار می تواند به طور کامل پیچیده باشد و گاهی ممکن است تبدیل به یک کار خسته کننده برای یک آرایشگر شود .

یک آرایشگر به عنوان یک متخصص در زمینه ی مراقبت از مو نیز فعالیت می کند و به طور معمول محصولاتی را که در مورد آن ها اطلاعات دارد به مشتری برای فروش معرفی و توصیه می کند . بعضی از آرایشگران پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری ، شروع به تولید و توسعه محصولات خودشان در زمینه مراقبت از مو می کنند . آرایشگران ممکن است به عنوان یک مشاور یا ویرایشگر در زمینه ی زیبایی و راهنمای استایل نیز فعالیت کنند .

یکی از بخش های آموزش آرایشگری که کم تر به آن توجه می شود حوزه خدمات و محصولات ترمیم مو است . یک آرایشگر می تواند مدرک مربوط به نگهداری از مو را داشته باشد و در هنر سبک کلاه گیس ها و موی مصنوعی مهارت داشته باشد . هنر طراحی کلاه گیس نیز می تواند نیازمند آموزش ویژه ای باشد .

آیا شما برای آرایشگری فرد مناسبی هستید ؟

آرایشگران شخصیت های متمایز اما مشخصی دارند و آموزش آرایشگری این را مشخص می کند . آن ها دوست دارند که شخصیتی هنری داشته باشند ؛ این به آن معنی است که آن ها افرادی خلاق ، با درک ، حساس ، ماهر در صحبت کردن و با تجربه هستند . آن ها ساختار خاصی ندارند و به طور کامل شخصیتی اصیل ، ناسازگار و مبتکر هستند . بعضی از آن ها کارآفرین نیز هستند ؛ یعنی آن ها افرادی ماجراجو ، پر تلاش ، پر ادعا ، برون گرا ، پر انرژی ، مشتاق ، مطمئن و خوش بین هستند .

آیا این موارد با شخصیت شما متناسب است ؟ اگر پاسختان مثبت است ما دوره های آموزش آرایشگری لیلیوم سرخ را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید مهارت های لازم برای آرایشگری را کسب کنید و روی پای خود بایستید .

محیط کار یک آرایشگر چگونه است ؟

سالن های معمولی و موسسات کوتاهی مو مکان هایی هستند که اکثر آرایشگران در آن ها پیدا می شوند . این موسسات در خیلی از مکان ها یافت می شوند ؛ از مراکز خرید گرفته تا سونا های مجلل . یک آرایشگر ممکن است پس از دوره های آموزش آرایشگری به عنوان کارمند در یک سالن مشغول به کار شود یا یک صندلی در سالنی برای خود اجاره کند و به عنوان شخصی مستقل برای خودش فعالیت کند .

همچنین آرایشگران ممکن است در خارج از خانه خود یا وسیله نقلیه ی خود  فعالیت کنند یا به محل سکونت مشتری سفر کرده و خدمات آرایشگری و آموزش آرایشگری را در آن جا ارائه دهند . آرایشگری که مسافرت می کند ممکن است از بیمارستان ها دیدن کند و برای ایجاد امکانات بهتر برای زندگی به آن ها کمک کند .

صنعت سرگرمی دومین بازار گرمی است که یک آرایشگر می تواند در آن فعالیت کند . بخش اجرایی فیلم ها و تئاتر ها آرایشگران را به عنوان کارمند استخدام می کنند تا بازیگران را به شخصیت های مورد نظر کارگردان تبدیل کنند . این کار با استفاده از آموزش آرایشگری که قبلا فرا گرفته اند محقق خواهد شد . در سایر سرگرمی ها مثل موسیقی و رقص نیز امکان استخدام آرایشگران در پشت صحنه وجود دارد . بعضی از آرایشگران فقط توسط یک نفر استخدام می شوند و منحصرا فقط با آن ها مسافرت می کنند تا نیاز های متناسب با موی آن ها را بر طرف کنند .

صنعت مد نیز آرایشگران را استخدام می کند تا سبک مو های موجود در عکاسی و سالن های مد را مدیریت کنند . عکاسی می تواند آرایشگر را به مکان های مختلف از جمله کشور های عجیب و غریب و اقلیم های چالش برانگیز ببرد . آرایشگران در صنعت فشن اغلب اوقات با محدودیت زمانی و موقعیت های استرس زا مواجه می شوند که در آموزش آرایشگری تمامی این موارد را از قبل تجربه کرده اند .

چگونه یک آرایشگر شویم ؟

مرحله اول – آیا آرایشگری شغل مناسبی برای من است ؟

اولین قدم برای انتخاب هر شغلی این است که مطمئن شوید در واقع می توانید نسبت به آن تعهد داشته باشید . شما نمی خواهید وقتتان را با آموزش آرایشگری تلف کنید در حالی که به آن علاقه ای ندارید . پیشنهاد می کنیم قسمت های بالا تر که توضیح دادیم آرایشگران چه کاری انجام می دهند را در ابتدا مطالعه کنید سپس به سراغ این بخش بیایید .

در ادامه مقاله ای را مرتبط با موضوع ” آیا آراشگران با شغلشان خوشحال هستند ؟ ” مطالعه کنید .

سپس باید در مورد شخصیت آرایشگران مطالعه کنید .

آیا هنور به طور کامل مطمئن نیستید که آرایشگری شغل مناسبی برای شما است و نمی خواهید وقت خود را برای آموزش آرایشگری تلف کنید ؟ شاید مشاوره با اساتید لیلیوم سرخ بتواند شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کند . ممکن است شما واقعا برای این کار مناسب باشید یا شاید هم بتوانید در شغلی مانند آن شروع به فعالیت کنید .

سوالات مکرری که در آموزش آرایشگری مطرح است

چگونه یک آرایشگر شویم

یک آرایشگر پس از این که دوره های آموزش آرایشگری خود را به پایان رساند اکثر زمان روز خود را روی پا های خود خواهد ایستاد ؛ پس فردی که این شغل را انتخاب می کند باید توان این را داشته باشد که طولانی مدت ایستادگی کند .

علاوه بر این ، نداشتن لرزش در دست ها و هماهنگی بین چشم و دست برای کوتاه کردن و حالت دادن به مو ها در آرایشگری ضروری است . یک آرایشگر در دوره های آموزش آرایشگری متوجه می شود که باید ارتباط بسیار نزدیکی با مشتری برقرار کند و باید مهارت های بهداشتی و اجتماعی خود را تقویت کند . کسی که با گذراندن دوره های آموزش آرایشگری تبدیل به یک آرایشگر می شود اگر بتواند باعث شود مشتری احساس راحتی کند می تواند درآمد ثابت و معینی را برای خود ترتیب دهد .

آرایشگر شدن به تحصیلات کمی نیاز دارد اما وقتی که وارد می شوید می توانید تجارب گسترده تری را کسب کنید . اکثر ایالت ها و شهر ها در آمریکا داشتن مدرک برای آموزش آرایشگری را الزامی می دانند تا آرایشگر بتواند خدمات خود را ارائه دهد . شرایط لازم برای دریافت مدرک آرایشگری معمولی به شرح زیر است :

 • تکمیل یک دوره آموزش آرایشگری پس از دوره متوسطه آرایشی و بهداشتی در یک مدرسه معتبر
 • به پایان رساندن ساعات آموزشی مورد نیاز تحت نظارت افراد معتبر
 • پرداخت هزینه مردک آرایشگری
 • قبولی در امتحانی که توسط آموزشگاه تعیین شده باشد

در ادامه ویژگی های رفتاری آرایشگران را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

آرایشگران چه نوع شخصیت و رفتاری دارند ؟

می خواهیم نتایج تحقیقی را به شما اطلاع دهیم که در آن دو هزار و چهار صد و چهل و دو آرایشگر پس از گذراندن دوره های آموزش آرایشگری مورد بررسی قرار گرفته اند . در این نحقیق متوجه می شویم که چه ویژگی های شخصیتی و رفتاری این افراد را منحصر به فرد می کند .

آرایشگران هنرمند و خلاق هستند

آرایشگران و کسانی که آموزش آرایشگری ارائه می دهند معمولا افراد هنرمندی هستند ؛ یعنی آن ها خلاق و اصیلی هستند و به راحتی در محیطی که نیاز باشد خودشان را نشان دهند کار می کنند . همچنین آن ها تمایل به کارآفرینی دارند ؛ یعنی به طور طبیعی شخصیت رهبری دارند که در ترغیب و تاثیر گذاری روی دیگران نقش کاملا پر رنگی دارند .

اگر شما یک یا هر دو خصوصیت شخصیتی و رفتاری را دارید ، به طور کامل برای شغل آرایشگری مناسب هستید . با این حال اگر شخصیت محققی دارید این شغل برای شما زیاد مناسب نیست . اما باز هم اگر مطمئن نیستید که برای این شغل زاده شده اید یا خیر بهتر است که با متخصصان آموزش آرایشگری ما در تماس باشید تا بتوانید سوال های خود را از آن ها بپرسید و به نتیجه ی قانع کننده تری برسید .

تمام چیزی که در مورد موج دائمی مو باید بدانید

در فواصل منظم جالب ترین مدل مو های دهه ی هشتاد دوباره به زندگی انسان و آموزش آرایشگری بر می گردند . این دلیلی کافی برای بررسی بیشتر روش پرمینگ مو ها و پاسخ به پنج سوالی است که همیشه در مورد موج دائمی مو پرسیده می شود .

در آموزش آرایشگری هیچ سبک موی دیگری به اندازه ی مدل فر دائمی دو قطبی نیست . در حالی که برای بعضی از افراد ، پرم ها تصویری ترسناک از یک کف پوش ترسیم می کند ، برای بقیه یک فرصت به خصوص را ایجاد می کند تا برای مو های خود معجزه کنند . یک مورد را برای اطمینان بررسی کنیم : خانم هایی مثل سارا جسیکا پارکر در فیلم ” جنسیت و شهر ” ، مدونا و کایلی مینوک اثبات کرده اند که این مدل ها نیز می توانند زیبا باشند و خانم های می توانند مو های خود را با فر زیاد درست کنند . این سبک را در آموزش آرایشگری دست کم می گیرید ؟ ادامه ی مطلب را مطالعه کنید تا متوجه شوید با استفاده از چه نکات و روش هایی می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید . آیا برای همه مناسب ؟ آیا برای مو ضرر دارد ؟

چه کسانی می توانند از پرم ها استفاده کنند ؟

به طور کلی در آموزش آرایشگری ، فر های دائمی مدلی است که خانم هایی که مو های بلندی دارند می توانند استفاده کنند . منظور از موی بلند در آموزش آرایشگری این است که موی شما تا زیر شانه ی شما یا پایین تر قرار گیرد . هر چند مو های خیلی بلند ( بلند تر از دوازده اینچ ) و ضخیم زیاد برای پرم کردن مناسب نیستند به طوری که پس از انجام این کار ، مو به راحتی حالت فر خود را از دست داده و نازک و رشته رشته به نظر می رسند .

آیا فر دائمی برای مو ضرر دارد ؟

اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم ، فر دائمی درست مثل رنگ کردن و مش کردن که در آموزش رنگ و مش به آن اشاره می شود ، چیزی جز ضرر برای مو های شما ندارد اما متخصصین ما با جدید ترین متد های روز دنیا تمام تلاش خود را انجام می دهند تا این ضرر را به حداقل برسانند . برای تغییر ساختار مو در آموزش آرایشگری از مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث می شود رنگ آن کسل کننده شده و ظاهری خشک به خود گیرد ؛ اما می دانیم که برای این مسائل هم راه کار های زیادی وجود دارد .

با این اوصاف می دانیم محصولات آموزش آرایشگری به طور دائم در حال پیشرفت هستند و دیگر مثل قبل برای مو مضر نیستند .

موی پرم شده به چه مراقبت هایی نیاز دارد ؟

به طور مشخص ، موی پرم شده در نهایت به یک سری مراقبت های ضروری خاصی نیاز دارد که در آموزش آرایشگری به آن اشاره می شود . شما باید از شامپو ، نرم کننده و ماسک های طراحی شده برای مو های آسیب دیده استفاده کنید . این مواد علاوه بر این کار ، باعث حفظ حالت فری مو ، تامین مواد مغذی مهم و افزایش سلامتی می شود . نکته : موی پرم شده را هر سه یا چهار روز یک بار بشویید و از شامپوی خشک استفاده کنید . این کار از مو در مقابل شکننده شدن و از دست دادن سریع حالت آن جلوگیری می کند .

فر دائمی تا چه زمانی دوام دارد ؟

بعد از حدود دو هفته ، فر دائمی که روی مو کار کرده اید از بین می رود و حدود بیست درصد از سفتی خود را از دست می دهد . هر چند ، به طور کلی می توانید در نظر بگیرید که موی پرم شده با کیفیت عالی ، حالت فری خود را به مدت دو تا سه ماه نگه می دارد .

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

آیا تا به حال توجه کرده اید که چرا رنگ موی بعضی از آدم ها انقدر جذاب به نظر می رسد ؟ راز این کار ، ایجاد تناسب بین رنگ پوست و رنگ مو است .

انواع رنگ پوست

در حالی که انواع مختلفی برای چهره وجود دارد ، در نهایت تمامی این چهره ها از نظر رنگ پوست به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند : گرم و سرد

چگونه رنگ پوست خود را تعیین کنیم ؟

سریع ترین راه برای تعیین رنگ پوست برای این که متوجه شوید پوست گرم یا سردی دارید این است که در نور طبیعی به رگ های بازوی دست خود نگاه کنید .

 • اگر رنگ آن سبز بود ، پس شما پوستی گرم دارید
 • اگر رنگ آن آبی بود شما زنگ پوستی سرد دارید

رنگ پوست گرم

آن هایی که رنگ رنگ پوست آن ها زرد یا طلایی است ، پوستی گرم دارند . رنگ مو هایی که ماهیت گرم دارند به طور کلی ظاهری طبیعی و بهتر روی صورت شما خواهند داشت . این قانون انتخاب رنگ به میکاپ ، لوازم جانبی و لباس نیز گسترش پیدا می کند . پس در نظر داشته باشید این موضوع بسیار مهم است و درست انتخاب کردن آن نقش مهمی خواهد داشت .

رنگ پوست سرد

افرادی که رنگ پوست به صورتی یا آبی میل می کند در دسته ی پوست های سرد قرار می گیرند . این به آن معنا است که رنگ مو هایی که سرد هستند ظاهر کلی بهتر و طبیعی تری روی صورت شما خواهند داشت .

روش انتخاب رنگ مو ی مناسب بر اساس رنگ پوست

هر زمانی که توانستید رنگ پوست خود را متوجه شوید ، از آن برای پیدا کردن رنگ مویی که مناسب شما باشد استفاده کنید تا باعث شوید بهترین ویژگی ها را در صورت خود نشان دهید .

برای این که اهمیت فهمیدن رنگ پوست خود را درک کنید و متوجه شوید که چگونه به شما برای تقویت رنگ مویتان کمک می کند ، شما باید به مدارک به دست آمده توجه کنید . در زیر مثال هایی از چهره های گرم و چهره های سرد آورده ایم و تفاوت آن ها را وقتی با رنگ موی گرم یا رنگ موی سرد ترکیب می شوند شرح داده ایم .

چهره ی گرم با رنگ موی گرم

با تطبیق این رنگ موی بلوند و چهره ی گرم هلویی و کرمی که این خانم دارد ، متوجه می شویم که این رنگ مو با این چهره طبیعی به نظر می رسد و ترکیب خوبی با رنگ پوست ایجاد می کند .

آموزش آرایشگری

چهره ی گرم با رنگ موی سرد

وقتی ما رنگ موی گرم خود را عوض می کنیم و از یک رنگ موی سرد استفاده می کنیم ، فورا می توانیم ببینیم که چگونه یک رنگ موی سرد انرژی موجود در پوست را تخلیه می کند و ما را با یک رنگ موی حوصله سر بر و کم ارزش تنها می گذارد .

آموزش آرایشگری

چهره ی سرد با رنگ موی گرم

نتایج مشابه در این بخش هم وجود دارد .

با ترکیب این چهره ی سرد و نورانی با رنگ مویی روشن که باعث بلوند شدن آن شده است ، ما واقعا ثابت می کنیم که چگونه یک رنگ موی اشتباه می تواند یک تفاوت چشم گیر در رنگ پوست ایجاد کند ( در این مورد باعث زرد شدن این چهره شده است ) و اثبات می کند که یک رنگ موی اشتباه هیچ تاثیری در زیبایی صورت شما نخواهد داشت مگر این که در چهره ای استفاده شود که موجب تقویت آن شود .

آموزش آرایشگری

در ادامه می خواهیم توضیح دهیم که چگونه یک چهره ی سرد می تواند تناسب خوبی با یک رنگ موی سرد ایجاد کند . در آخر نیز نتیجه گیری می کنیم که اهمیت این موضوع تا چه مقدار بالا است و باید سعی کنید که آن را رعایت کنید .

چهره ی سرد با رنگ موی سرد

وقتی که این رنگ موی قهوه ای روشن را استفاده می کنید ، چهره ی سردی که در اختیار داریم روشن تر به نظر می رسد و ما می مانیم و یک رنگ مویی که کاملا با رتگ چهره ی ما متناسب است .

آموزش آرایشگری

سعی می کنیم در یک مقاله ی جداگانه به طور مفصل رنگ مو هایی را که متناسب با رنگ چهره ی شما هستند معرفی کنیم و راه های رسیدن به این موفقیت را برای شما تشریح کنیم .

قطعا چندین استثنا وجود دارد که ترکیب رنگ مو های سرد و گرم با یکدیگر در تکنیک های مختلف برای نمایش تضاد یا هدف های خاص استفاده شوند اما این کار باید توسط متخصصان آموزش رنگ و مش انجام شود که دوره های مخصوصی را گذرانده باشند . هیچ گاه سعی نکنید این کار را خودتان انجام دهید ؛ زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به موی خود یا حتی پوست سر خود وارد کنید و این آسیب ها به دلیل حساسیت بالا به سختی درمان می شود .

حالا که می دانید رنگ پوستتان چگونه است ، می توانید از نرم افزار های مختلفی برای آزمایش انواع رنگ مو روی صورتتان استفاده کنید . اگر این نرم افزار ها پاسخگوی شما نبودند ، می توانید با متخصصان لیلیوم سرخ در تماس باشید .

آخرین تغییر در : 2020/08/02 - 11:03 | امتیاز :
30 دیدگاه
 1. Avatar

  کارتون حرف نداره .
  من مو هامو کراتین کردم پیششون ، هنوزم مثل روز اولش نرم و صافه

  • lilium

   سلام
   وقتتون به خیر
   ممنون از شما که مجموعه ی لیلیوم سرخ را انتخاب کردید .
   منتظر حضور دوباره ی شما هستیم .

 2. Avatar

  سلام
  من برای کاشت ناخن وقت داشتم نتونستم بیام
  امکانش هست تا قبل از عید دوباره بهم وقت بدین ؟

  • lilium

   سلام یگانه جان
   بله حتما چرا که نه !
   لطفا با سالن تماس بگیرید و موضوع را مطرح کنید .
   همکاران به شما وقت جدید خواهند داد .
   موفق باشید

 3. Avatar

  ببخشید برای وقت ناخن با کدوم شماره باید تماس بگیرم ؟

  • lilium

   سلام پریناز جان
   با هر کدام از شماره های 02188002254 – 02188358250 تماس بگیرید می توانید وقت مورد نظر خود را رزرو کنید .
   سربلند باشید

 4. Avatar

  آدرستون همینیه که در سایت نوشته ؟

  • lilium

   سلام سوگل عزیز
   بله برای انجام دادن کار خود باید به آدرس زیر مراجعه کنید :
   یوسف آباد،میدان سلماس،کوچه دهم شرقی،پلاک93
   لطفا قبل از این که تشریف بیاورید وقت مورد نظر خود را رزرو کنید
   شاد باشید

 5. Avatar

  سلام
  دوره هاتون خیلی بی کیفیته
  من کاملا راضی بودم
  ممنون

  • lilium

   سلام نگین جان
   ممنونیم که مجموعه ی ما را برای آموزش آرایشگری انتخاب کردید .
   بی صبرانه منتظر شنیدن خبر موفقیت شما در این زمینه هستیم .
   موفق باشید

 6. Avatar

  سلام
  من برای شینیون مو وقت داشتم
  واقعا کارشون عالیه
  ممنون از زحماتتون

  • lilium

   سلام ملانی عزیز
   وقتتون به خیر
   خواهش می کنم ما وظیفه ی خود را انجام می دهیم .
   امیدواریم بتوانیم رضایت تمامی دوستان را جلب نماییم .
   سربلند باشید .

 7. Avatar

  سلام
  دوره هایی که برگزار می کنید به چه صورته ؟

  • lilium

   سلام یاسمن جان
   سپاسگزاریم که مجموعه ی ما را انتخاب کردید .
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش آرایشگری می توانید با شماره های 02188002254 – 02188358250 تماس حاصل فرمایید .
   پیروز باشید .

 8. Avatar

  سلام
  ببخشید دوره هاتون به خاطر بیماری کرونا هنوزم برگزار میشه ؟

  • lilium

   سلام مریم جان
   خیر متاسفانه به دلیل شیوع بیماری امکان تشکیل کلاس ها را به منظور حفظ سلامت همکاران و شما عزیزان نداریم .
   امیدواریم در سلامت کامل به سر ببرید .

 9. Avatar

  سالن هفته ی آینده بازه ؟

  • lilium

   سلام نیکی جان
   بستگی به وضعیت بیماری کرونا دارد .
   ما برای حفظ سلامت شما ، فعالیت سالن را در این مدت به حداقل رسانده ایم .
   سلامت و پایدار باشید .

 10. Avatar

  مطالب صفحه عالی بود
  آیا مطالب مرتبط با میکاپ هم دارین ؟

 11. Avatar

  آموزشگاه کی باز میشه ؟

  • lilium

   سلام سحر عزیز
   سال نوی شما مبارک
   متاسفانه هنوز امکان اعلام تاریخ دقیقی به هنرجو ها وجود ندارد
   برای اطلاعات بیشتر با همکاران تماس بگیرید .
   موفق و سربلند باشید

 12. Avatar

  برای این که موی فر رو صاف کنیم چه کاری باید انجام بدیم ؟

  • lilium

   سلام ملانی عزیز
   نوروز مبارک
   برای این کار می توانید از اتوی مو و روش های مختلفی استفاده کنید که به زودی آموزش آن را قرار خواهیم داد .
   پیروز باشید

 13. Avatar

  کارتون عالیه

 14. Avatar

  عالیییی

 15. Avatar

  به نظر شما آموزش آرایشگری میتونه درآمد خوبی برای منی که 20 سالمه داشته باشه ؟
  ماهانه به طور متوسط چقدر میتونم درآمد داشته باشم ؟

  • lilium

   سلام
   وقت شما به خیر
   بله چرا که نه !
   درآمد آموزش آرایشگری به تنهایی میتونه برای یک جوان 20 ساله کاملا مفید باشه !
   شما علاوه بر این کار می توانید صندلی اجاره کنید و در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید .
   درآمد این شغل به طور متوسط اگر مشتری داشته باشید در حال حاضر بین 4 تا 5 میلیون تومان است .
   موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com