آموزش کاشت ناخن – آموزش طراحی ناخن – آموزش کاشت و طراحی ناخن

ناخن مصنوعی که با نام های مختلفی یافت می شود در آموزش کاشت و طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد . این ناخن روی ناخن های انگشت خودتان قرار می گیرد که از اکسسوری های مد ( لوازم جانبی مد ) محسوب می شود . بعضی از طراحی های ناخن مصنوعی سعی می کنند تا جایی که ممکن است از ظاهر ناخن های واقعی تقلید کنند در حالی که بقیه ی آن ها ممکن است به دلیل این که هنری به نظر برسند ذهن شما را گمراه کنند .

آموزش کاشت و طراحی ناخن
آموزش کاشت و طراحی ناخن
آموزش کاشت و طراحی ناخن

بر عکس خیلی از مانیکور هایی که روی ناخن انجام می شود ، وقتی که کاشت و طراحی ناخن انجام دادید باید از آن ها مراقبت کنید . توصیه می کنیم پس از مراجعه به یک ناخن کار که دوره های حرفه ای آموزش کاشت و طراحی ناخن را گذرانده باشد ، هر دو هفته یک بار نیز برای بررسی ناخن ها به او مراجعه کنید . هر چند ممکن است این ناخن ها تا یک ماه هم دوام داشته باشند . با این وجود ، تطبیق پذیری از نظر شکل ، طراحی و دوام نسبتا زیاد از مزایایی است که کاشت و طراحی ناخن نسبت به مانیکور ها دارد .

این بخش زیر مجموعه ای از آموزش آرایشگری است . حال که با ناخن مصنوعی آشنا شدیم می خواهیم موارد زیر را در مورد آموزش کاشت و طراحی ناخن شرح دهیم :

 • انواع آموزش کاشت و طراحی ناخن
 • تاریخچه ی آموزش کاشت و طراحی ناخن
 • تاثیرات آموزش کاشت و طراحی ناخن بر سلامتی
  • مزایای مشاهده شده ی آموزش کاشت و طراحی ناخن
  • ریسک های موجود در آموزش کاشت و طراحی ناخن
 • استفاده از آموزش کاشت و طراحی ناخن در موسیقی

انواع آموزش کاشت و طراحی ناخن

ناخن های مصنوعی ، اضافه هستند ؛ یعنی در واقع طبق آموزش آرایشگری نمی توانند جایگزینی برای ناخن های طبیعی خودتان باشند . دو روش اصلی برای آموزش کاشت و طراحی ناخن وجود دارد : تیپ و فرم ( فرمر )

 • تیپ در واقع صفحات پلاستیکی سبک هستند که شکل ناخن دارند و در آموزش کاشت و طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرند .
 • فرم یا فرمر در آموزش کاشت و طراحی ناخن ورق هایی هستند که لبه ی چسبنده دارند که به طور موثر دور نوک انگشتان پیچیده می شوند .

روی این موارد ممکن است اکریلیک ، ژل سفت یا ترکیبی از هر دو استفاده شود که در دوره های آموزش آرایشگری با آن ها آشنا خواهید شد . تیپ ها در طرح های محتلفی در دسترس هستند ؛ از رنگ های ساده گرفته که توسط ژل یا لاک ناخن پدید می آیند تا طرح های گرافیکی مثل عکس حیوانات و رنگ های فلزی سرد که روی ناخن قرار می گیرند .

ناخن های مصنوعی که در آموزش کاشت ناخن استفاده می شوند می توانند شکل دهی و کوتاه شوند و به شکل های مختلفی مثل مربع ، مربع بیضی ، گرد ، بادامی ، گلدانی یا نوک تیز ارائه شوند . ساخت ناخن های مصنوعی کنونی که روی آن ها آموزش طراحی ناخن انجام می شود در سال هزار و نه صد و پنجاه و چهار شروع شد ؛ وقتی که Fred Slack ( دندانپزشک ) ناخن انگشت خود را سر کار شکست و یک ناخن مصنوعی با استفاده از آکریلیک دندان به عنوان یک جایگزین ساخت .

یک ماده ی معروف در آموزش آرایشگری که در ساخت آکریلیک ناخن ها استفاده شد ، آکریلیک پلی متیل متاکریلات است . مخلوط کردن این پلیمر با مونومر مایع یک ماده قابل انعطاف را برای آموزش کاشت ناخن تشکیل می دهد . اغلب اوقات اتیل متاکریلات با بعضی از بازدارنده ها مخلوط می شود . این مخلوط به صورت کاملا سریع سفت می شود و تا جایی ادامه می یابد که مانند یک ماده ی جامد شکل می گیرد . یک ماده ی رایج دیگر در آموزش طراحی ناخن ژل آکریلیک است که از مولکول photoinitiators تشکیل شده است . این مولکول از سفت شدن این ماده جلوگیری می کند تا موقعی که در معرض پرتوی ماوراء بنفش با طول موج مشخصی قرار گیرد .

برخی تکنیک های دیگر نیز در آموزش کاشت ناخن اختراع شده است که تلاش می کنند دو روش ذکر شده در بالا را منسوخ کنند . اگر بخواهیم دقیق تر بررسی کنیم ، برای مثال روش کاشت ناخن دیپینگ شامل آموزش طراحی ناخن با استفاده از پرایمر مخصوص و بیس کت ( لاک پایه ) است و پس از آن روی ناخن از کلیر کت یا تاپ کت استفاده می شود سپس آن را در پودر فرو می برند . گفته می شود که این روش آسیب کم تری به بستر ناخن طبیعی یک فرد وارد می کند اما تجربه های مردم با یکدیگر متفاوت است . محصولات ناخن در رنگ های متفاوتی در دسترس است و می تواند جزئیات مختلفی را مثل طرح ناخن ، درخشندگی آن و مانیکور فرانسوی که بسیار محبوب است را تحت تاثیر قرار دهد .

یکی دیگر از جایگزین های آکریلیک یا ژل ، فایبر گلاس یا پوشش ابریشمی ناخن است . این لوازم از برش ورقه های فایبرگلاس ، پارچه ی ابریشمی یا سایر مواد تشکیل می شود تا روی سطح ناخن شما یا تیپی که قبلا وصل شده است قرار گیرند . این لوازم با استفاده از یک لایه رزین یا چسب روی ناخن شما چسبانده می شوند . کسانی که به مواد شیمیایی موجود در موارد فوق حساسیت دارند جایگزین احتمالی برای آن ها را پیدا می کنند .

وقتی که ناخنی شکسته می شوند این مواد می توانند به عنوان محافظت کننده استفاده شوند . روکشی که جنس ابریشمی یا فایبرگلاس دارد به عنوان یک لایه ی کاذب از ناخن عمل می کند و از بستر ناخن در برابر تقسیم و جدا شدن یا آسیب رسیدن به آن جلوگیری می کند .

به طور معمول ، این روش ها باید توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود . تیپ های ارزان تر ، سفت تر و سخت تر که به سرعت در خانه چسبانده می شوند می توانند به عنوان یک انتخاب برای کسانی باشد که تمایل دارند در خانه کار کنند و از سالن های زیبایی بیرون وق نگیرند . یک انتخاب نسبتا ارزان دیگر استفاده از ناخن های چسبی است . دوام این ناخن ها ، بین یک روز تا دو هفته است و می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی تهیه کنید .

تاریخچه ی آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن

از نظر تاریخی ، آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن یکی از نماد هایی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفته است :

 • در دوره سلطنت سلسله ی مینگ در چین ، خانم های نجیب زاده از ناخن های مصنوعی به عنوان نماد وضعیت آن زمان استفاده می کردند . این موضوع نشان می دهد که بر خلاف معمول آن ها مجبور نبودند که کار های دستی مثل قطع درختان انجام دهند .
 • در اوایل قرن نوزدهم میلادی در یونان ، خانم های با کلاس اغلب اوقات از پوست پسته های خالی روی ناخن های خود استفاده می کردند . در همین حین آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن در اروپا به آرامی در حال گسترش بود .
 • خانم های مصری از ناخن های مصنوعی که توسط استخوان ، عاج فیل و طلا تهیه شده بود استفاده می کردند . این موارد وضعیت لاکچری بودن در آن زمان را نشان می دهد که فقط متعلق به اشرافیان بود .

اولین آزمایش ها و نتایج مربوط به ناخن مصنوعی ، از مخلوط مونومر و پلیمر استفاده شده روی ناخن به دست آمد تا یک فرم پشتیبان آن به درستی اماده شود . این ساختار بسیار سفت شد و وقتی که پشتیبان آن حذف شد و وقتی که به خود شکل کاملی گرفت مثل یک بستر طبیعی ناخن اضافه شده به نظر رسید . این مواد دندانپزشکی شیمیایی بودند که زیر مجموعه ای از خانواده ی آکریلیک ها بودند . بنابراین ناخن های مصنوعی آکریلیکی به وجود آمدند . تمامی موادی که متعاقبا استفاده می شدند نیز مربوط به خانواده ی آکریلیک ها بودند ولی اصطلاح ناخن های آکریلیکی مربوط به روش استفاده از مونومر مایع پودر پلیمر است .

در سال 1878 ، Mary E. Cobb اولین سالن مانیکور ناخن را در منهتن افتتاح کرد .

آخرین تغییر در : 2020/03/23 - 17:00 | امتیاز :

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com