02188002254

x تماس مستقیم
مسیریابی با گوگل چت در واتس اپ فالو در اینستاگرام

هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

آخرین مطالب

تماس با ما

آموزش شینیون

آموزش شینیون برای ایجاد یک نوع سبک معروف برای مو است . کلمه شینیون از عبارت معروف فرانسوی chignon du cou گرفته شده است که به معنی پشت گردن است .

شینیون مو به طور کلی با ثابت نگه داشتن مو در پشت گردن یا پشت سر تشکیل می شود که دارای انواع مختلفی است که در آموزش شینیون به تمامی آن ها اشاره خواهد شد . این سبک ها اکثر اوقات توسط سنجاق سر و گل سر محکم نگه داشته می شود . شینیون مو معمولا در موارد خاصی مثل عروسی و رقص های رسمی مورد استفاده قرار می گیرد اما شینیون که معمولی و پایه ای باشد معمولا در روزمره نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

 

تاریخچه شینیون و آموزش شینیون

اصلیت شینیون و آموزش شینیون را می توان به یونان باستان نسبت داد ، جایی که خانم های آتنی به صورت رایج از این مدل مو با استفاده سنجاق سر های طلا استفاده می کردند .

مردان آتنی نیز از این مدل استفاده می کردند ولی مو های خود را با استفاده از قلابی که از ملخ طلایی تهیه شده بود می بستند . این سند در کتاب تاریخ جنگ پلوپونسین موجود است که توسط Thucydides نوشته شده است .

شینیون مختص شهر آتن بود . شهر هایی مثل قبرس و اسپارتا نیز سبک های خاص خود را برای مو داشتند . شینیون در چین کهن نیز محبوب بود . در آن زمان خانم هایی که در چین ازدواج کرده بودند مدل مو های کوتاهی داشتند که در پشت سر جمع می کردند .

نویسندگان مرد در دوره ی ویکتوریا مثل Anthony Trollope به تفریحات سرگرم کننده علاقه داشتند . در دهه ی هزار و هشت صد و شصت میلادی در انگلستان مد به پوچی بسیار زیادی رسیده بود .

آموزش شینیون مو به صورت ساده

آیا به دنبال یک ظاهر شیک برای مهمانی بعدی خود در تقویمتان هستید ؟ خب همان طور که می دانیم برای ظاهر ما دو سبک داریم : سبکی برای دختر ها و سبکی برای خانم ها . شینیون سبکی کلاسیک و ساده برای انجام روی موی خانم ها است . از آرایشگر معروف ، Lizzy Weinberg که دوره های آموزش آرایشگری را گذرانده است ، درخواست کردیم که به ما آموزش شینیون را توضیح دهد که چگونه این سبک پیچیده را با یک شانه و شش سنجاق سر پیاده سازی کنیم .

مرحله ی اول آموزش شینیون

برای این کار به یک شانه ی آرایشگری دم دار ( در انواع آموزش شینیون با آن آشنا خواهید شد ) ، دو سنجاق سر بزرگ و چهار سنجاق سر کوچک نیاز دارید تا به نتیجه برسید . در ابتدا ، از شانه استفاده کنید تا فرق سر خود را از وسط باز کنید و مو های خود را در پشت گوش خود به صورت صاف قرار دهید و در پشت گردن خود جمع کنید .

این کار برای مو هایی که چند روز است شسته نشده اند بهترین عملکرد را دارد ، اما اگر از دوش گرفتن صرف نظر نکردید از اسپری خشک Oribe استفاده کنید تا حالت لغزنده ی آن را کم تر کنید . استفاده از این نوع اسپری ها در آموزش آرایشگری به طور کامل به شما آموخته خواهد شد .

مرحله دوم آموزش شینیون

به آرامی مو های خود را که در مرحله اول آموزش شینیون پشت گردن جمع کرده اید به وسیله انگشت و ناخن خود از ابتدا تا انتها پیچ دهید . سپس آن را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید به طوری که پشت سر شما جمع شود .

مرحله سوم آموزش شینیون

با استفاده از آنگشت اشاره ی خود همین طور که مو را می پیچیانید ، آن را به شکل نان پیچ در آورده و پیچیده شده نگهش دارید . در آموزش شینیون که زیر مجموعه ای از آموزش آرایشگری است به طور کامل این موارد توضیح داده خواهد شد .

مرحله چهارم آموزش شینیون

با استفاده از یک سنجاق سر بزرگ برای دو طرف از پیچ ، جایگاه موی خود را محکم کنید تا ثابت نگه داشته شود . به آرامی لبه های موی پیچیده ی خود را بکشید و آن را شل کنید تا شکل مورد نظر شما را به دست آورد . سپس با استفاده از سنجاق سر های کوچکی که در ابتدای آموزش شینیون به آن ها اشاره کردیم قسمت هایی را که شل کردید در جای خود محکم کنید .

مرحله پنجم آموزش شینیون

با استفاده از شانه دم دار که در آموزش آرایشگری با آن آشنا شدید ، بخش هایی را که می خواهید شکل دهید و حجم آن ها را مشخص کنید . برای این کار باید دم آن را وارد پیچ کرده و عمل مورد نظر خود را انجام دهید .

برای حجم دادن و اضافه کردن ابعاد تاج موی خود در آموزش شینیون ، دم شانه را به بالای موی خود بکشید و آن را کمی بالا بیاورید .

مرحله ششم آموزش شینیون

مقداری تافت یا هر ماده ی ثابت نگه دارنده ی دیگری که دارید روی بخش های مورد نظر مو اسپری کنید تا حالت سفتی خود را تا مدتی که می خواهید حفظ کند و مستحکم باقی بماند . در غیر این صورت پس از چند ساعت و انجام فعالیت و وزش باد ممکن است سبکی که در آموزش شینیون را فرا گرفته اید از دست بدهید و مجبور باشید دوباره تمامی این مراحل را طی کنید تا به خواسته ی خود برسید .

حال شما آماده هستید که با استفاده از این سبک که کلاس بالایی دارد به مکانی که مد نظرتان است بروید . به طور انواع سبک هایی که در آموزش شینیون استفاده می شود هیچ گاه از مد خارج نشده اند و به این دلیل است که اکثر مردم برای کار های روزمره ی خود و برای خلاص شدن از شر مو ها در هنگام کار ، از این سبک استفاده می کنند و این نوع مدل مو توانسته محبوبیت زیادی بین تمامی مردم جهان به دست آورد .

 

درخواست تماس

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

هر هفته در مورد دوره ها و اخبار مطلع شوید!

لیلیوم سرخ فعالیت خود را از سال 1385 در زمینه میکاپ ، شینیون ، رنگ و مش ، کاشت و اجرای ناخن و تتو و پاکسازی شروع کرد . هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

تماس با ما

© تمامی حقوق برای لیلیوم سرخ محفوظ است.