02188002254

x تماس مستقیم
مسیریابی با گوگل چت در واتس اپ فالو در اینستاگرام

هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

آخرین مطالب

تماس با ما

آموزش رنگ و مش مو

آموزش رنگ و مش مو در واقع راهی برای تغییر رنگ مو است . دلایل اصلی این کار مربوط به آموزش آرایشگری می باشد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

 • پوشاندن مو های خاکستری یا سفید
 • تغییر رنگ مو به یک مد به روز تر و مطلوب تر
 • ترمیم رنگ اصلی مو پس از تغییر توسط فرایند های آرایشگری یا سفید کننده ها

آموزش رنگ و مش مو می تواند توسط یک آرایشگر حرفه ای یا در خانه توسط خود شخص انجام گیرد . امروزه ، آموزش رنگ و مش مو در بین مردم بسیار محبوب است که توسط هفتاد و پنج درصد از خانم ها و هجده درصد از آقایان در کپنهاگ انجام می شود . این آمار از تحقیقی که دانشگاه کپنهاگ انجام داد مشخص می شود . رنگ و مش مو در خانه در ایالات متحده ی آمریکا در سال دو هزار و یازده یه یک و نه دهم میلیارد دلار رسید و در سال دو هزار و شانزده به دو و دو دهم میلیارد دلار رسید .

تکنیک های کاربردی در آموزش رنگ و مش

غیر پوست سری

رنگ مو در آموزش رنگ و مش دوران قدیم به صورت کلی برای مو اعمال می شد . امروزه سبک مدرنی که مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از چندین رنگ برای ایجاد رگه یا سایه است و فقط روی رنگ پایه برای رنگ کردن مو استفاده نمی شود . این موضوع به سه مورد زیر اشاره می کند :

 • آموزش هایلایت کردن که در آن برای مو ها از رنگ های روشن استفاده می شود .
 • آموزش لولایت کردن که از رنگ مو های تیره استفاده می شود .
 • آموزش لایت پیکسلیشن یا آموزش اسپلش لایت مو که نواری افقی از رنگ روشن را به کار می برند و محدوده آن از یک گوش تا گوش دیگر است .

همچنین روش های جدید تری نیز در آموزش رنگ و مش مو وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به آموزش آمبره کردن مو اشاره کرد . در این روش مو ها در قسمت بالایی تیره هستند و به صورت سایه دار تا قسمت پایینی و نوک مو روشن می شود .

در زیر تکنیک های آموزش رنگ و مش را آورده ایم که مربوط به پوست سر نمی شوند و در رنگ و مش مو استفاده می شوند .

 • فویلینگ مو : در این روش تکه هایی از فویل یا فیلم پلاستیکی به منظور جدا کردن برای رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به خصوص موقعی که می خواهید بیش از یک رنگ را برای مو های خود استفاده کنید . این مورد تضمین می کند رنگی که استفاده می کنید به طور دقیق به قسمت هایی برسد که شما مد نظرتان است و از قسمت های دیگر محافظت می کند تا رنگ دیگر به آن ها برخورد نکند .
 • کلاه رنگ مو : برای رنگ کردن مو با این روش می توانید از کلاهی پلاستیکی استفاده کنید که به صورت جذب به سر شما می چسبد و می توانید شاخه های مو را با قلابی به بیرون بکشید . این روش غالبا مورد استفاده قرار نمی گیرد به جز در مواردی که می خواهید مو های کوتاه را هایلایت کنید .
 • بالیاژ مو : در این روش رنگ موی مد نظر شما روی قسمت هایی که می خواهید قرار می گیرد بدون این که از فویل برای جدا کردن قسمت های رنگ آمیزی شده استفاده شود . این روش به شدت در حال محبوب شدن است زیرا ظاهر شما را طبیعی تر نشان می دهد . تفاوت بین بالیاژ و آمبره ی مو این است که بالیاژ نیاز به دقت بیشتری در رنگ کردن مو با استفاده از دست ها دارد و در نتیجه هزینه ی آن نیز بیشتر خواهد بود .
 • دیپ دای : در این روش نیز مثل بالیاژ ، رنگ به صورت مستقیم به مو زده می شود . در این روش انتهای مو مورد توجه قرار می گیرد .

تمامی تکنیک های رنگ آمیزی مو می تواند برای هر نوع رنگی استفاده شود . برای روشن کردن رنگ مو ، گاهی اوقات باید قبل از رنگ آمیزی ، بلیچ یا دکلره روی مو انجام شود .

پوست سری

برای این که سطح مقاوم تری از رنگ داشته باشید ، رنگ کردن مو می تواند روی پوست سر اعمال شود .

 • رنگ آمیزی ریشه یا روت تاچ : در این روش ، رنگ مورد نظر فقط به آخرین بخش از جایی که مو رشد کرده است زده می شود . این بخش معمولا اولین اینچ مو است که در نزدیکی پوست سر قرار دارد . روت تاچ آپ هر چهار تا شش هفته یک بار انجام می شود ؛ زیرا رنگ طبیعی مو رشد می کند و نمایان می شود . افرادی که موی خود را رنگ می کنند تا رنگ خاکستری آن را بپوشانند اغلب اوقات از این روش استفاده می کنند .
 • رنگ آمیزی کامل مو : افرادی که از این روش استفاده می کنند می خواهند که تمامی موی آن ها به یک رنگ باشد و تفاوتی در آن دیده نشود .

درخواست تماس

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

هر هفته در مورد دوره ها و اخبار مطلع شوید!

لیلیوم سرخ فعالیت خود را از سال 1385 در زمینه میکاپ ، شینیون ، رنگ و مش ، کاشت و اجرای ناخن و تتو و پاکسازی شروع کرد . هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

تماس با ما

© تمامی حقوق برای لیلیوم سرخ محفوظ است.