02188002254

x تماس مستقیم
مسیریابی با گوگل چت در واتس اپ فالو در اینستاگرام

هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

آخرین مطالب

تماس با ما

آموزش پاکسازی پوست

آموزش پاکسازی پوست یکی از شاخه های آموزش آرایشگری است که نتیجه ی آن محافظت از پوست ، تقویت ظاهر آن و از بین بردن شرایط خاص پوستی است . این کار باعث تغذیه ی پوست شما ، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تابش بیش از حد آفتاب و استفاده ی درست از نرم کننده ها می شود . کار هایی که در آموزش پاکسازی پوست به منظور تقویت ظاهر است شامل استفاده از لوازم آرایشی ، بوتولینوم ( بوتاکس ) ، لایه برداری ، فیلتر ها ، لیزر کردن ، میکرودرمابراسیون ( لایه برداری مکانیکی پوست ) و درمان با رتینول است . آموزش پاکسازی پوست یکی از کار های معمول روزانه است که در بسیاری از مواقع انجام می شود ؛ به خصوص برای پوست هایی که خیلی خشک یا چرب هستند و برای جلوگیری از آماس پوستی و صدمات پوستی کاربرد دارد .

 

آموزش پاکسازی پوست ارتباط تنگاتنگی با آموزش میکاپ دارد و درماتولوژی یک رشته پزشکی قدیمی است . آموزش پاکسازی پوست در کل بسیار مرتبط تر از سایر شاخه ها با پزشکی است .

قانون فدرال مواد غذایی ، دارویی و آرایشی توضیح می دهد که لوازم مربوط به آموزش میکاپ  ( برای مثال شامپو ، رژ لب و … ) را به عنوان محصولاتی در نظر می گیرد که برای آموزش پاکسازی و زیبا سازی در نظر گرفته شده است . یک دسته بندی جدا برای دارو ها وجود دارد که برای تشخیص ، درمان ، کاهش یا جلوگیری از بیماری در نظر گرفته شده است تا بر ساختار و عملکرد بدن تاثیر بگذارند ( برای مثال کرم ضد آفتاب و ضد آکنه ) . با این حال بعضی از محصولات مثل کرم های ضد آفتاب مرطوب کننده و شامپو های ضد شوره در هر دو دسته قرار می گیرند .

آموزش پاکسازی پوست با درماتولوژی تفاوت می کند . در زمان قدیم نیز انجام می شده است و کار های اضافه تری نیز در کنار آن انجام می شد که زیاد به زمینه ی پزشکی مربوط نمی شود و با مشارکت متخصصان غیر پزشکی مثل زیبایی شناسان و پرسنل پرستاری نگهداری از زخم انجام می شده است .

آموزش پاکسازی پوست شامل اصلاح رفتار های فردی ، شرایط محیطی و کاری است . با این حال ، درماتولوژی برخی از جنبه های پاکسازی پوست را به خصوص در ایالات متحده ی آمریکا شامل می شود . البته این موارد در انگلستان و کشور های دیگر به این شدت نیست .

آموزش پاکسازی پوست نوزادان

آموزش پاکسازی پوست نوزادان به شدت پیشرفت کرده است . با این حال ، انجمن کودکان و درماتولوژیک در مورد بهترین روش های پاکسازی پوست به توافق نرسیده اند ؛ زیرا شواهد علمی با کیفیت خوب در حال حاضر کمیاب هستند . غوطه ور ساختن پوست در آب به نظر به تنهایی بهترین راه برای شست و شو است . به نظر می رسد که استفاده از مواد شوینده مصنوعی یا مواد پاک کننده مایع ملایم در آب برای کودکان به نظر به طور نسبی بهتر و مناسب تر است .

آموزش پاکسازی پوست و محافظت از تابش خورشید

محافظت از پوست یکی از جنبه های مهم آموزش پاکسازی پوست است . اگر چه تابش نور خورشید برای بدن ما انسان ها به منظور تامین ویتامین D است ، تابش نور بیش از حد خورشید که از آن جلوگیری نشده باشد می تواند صدمات شدیدی را به پوست ما وارد کند . اما چه چیز هایی در نور خورشید وجود دارد که ممکن است به پوست ما آسیب برساند ؟

اشعه ی فرابنفش ( UVA و UVB ) در تابش نور خورشید می تواند باعث آفتاب سوختگی در درجه های مختلف ، پیری زودرس و افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود . قرار گرفتن در معرض اشعه UV می تواند باعث ایجاد لکه های پوستی و خشک شدن پوست شود .

این موضوع می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش داده و باعث ایجاد تشنگی و چین و چروک شود . ضد آفتاب می تواند از پوست در مقابل آسیب های خورشید جلوگیری کند . ضد آفتاب باید حداقل بیست دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض تابش استفاده شود و هر چهار ساعت یک بار باید لایه ی آن تمدید شود . ضد آفتاب باید به تمامی قسمت هایی از پوست مالیده شود که در معرض تابش آفتاب قرار خواهند گرفت و حداقل باید یک قاشق سوپ خوری ( بیست و پنج میلی لیتر ) به هر یک از اندام های بدن ، صورت ، سینه و کمر و پشت اعمال شود تا از پوشش کامل بدن اطمینان حاصل شود . بسیاری از مرطوب کننده های رنگی ، فاندیشن ها و لوازم اولیه آموزش آرایشگری امروزه شامل بعضی از ضد آفتاب ها هستند .

ضد آفتاب ها می توانند به صورت کرم ، ژل و لوسیون ظاهر شوند . تعداد ضد آفتاب های موجود در آن ، تاثیر آن ها در محافظت از پوست در مقابل تابش نور آفتاب را نشان می دهد .

ضد آفتاب های وجود دارند که متناسب با انواع پوست هستند ؛ به طور مشخص ، آن هایی که پوستی چرب دارند باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنند که مواد کامدوژنیک نداشته باشند ، آن هایی که پوستی خشک دارند باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنند که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشند تا هیدراتاسیون را در پوست خود افزایش دهند و کسانی که پوستی حساس دارند باید از ضد آفتاب های بدون بو و شد آلرژی استفاده کنند و آن را در یک نقطه ای که در دید نباشد امتحان کنند تا مطمئن شوند این ضد آفتاب باعث تحریک پوست آن ها نشود . این نقطه می تواند در قسمت داخلی آرنج یا پشت گوش باشد .

درخواست تماس

در خبرنامه ما ثبت نام کنید

هر هفته در مورد دوره ها و اخبار مطلع شوید!

لیلیوم سرخ فعالیت خود را از سال 1385 در زمینه میکاپ ، شینیون ، رنگ و مش ، کاشت و اجرای ناخن و تتو و پاکسازی شروع کرد . هدف این مجموعه رساندن زیبایی به جایگاه واقعی خود در دنیای امروزی است .

تماس با ما

© تمامی حقوق برای لیلیوم سرخ محفوظ است.