آموزش میکاپ – آموزش میکاپ صورت – آموزش آرایش

لوازم آموزش میکاپ محصولاتی هستند که برای تقویت یا تغییر شکل صورت ، رایحه یا بافت بدن به کار می روند . خیلی از لوازم آموزش میکاپ برای استفاده روی صورت و بدن طراحی شده اند . آن ها به طور کلی مخلوطی از ترکیبات شیمیایی هستند که یا از منابع طبیعی مانند روغن نارگیل به دست می آیند یا به صورت مصنوعی درست می شوند . لوازم آرایشی که برای تقویت چهره ی یک فرد برای صورت او استفاده می شود به عنوان آرایش نیز سناخته می شوند که شامل مواردی مانند رژ لب ، ریمل ، سایه چشم ، کرم پودر ، رژ گونه ، هایلایتر ، برنزر و چندین محصول دیگر است .

آموزش میکاپ
آموزش میکاپ
آموزش میکاپ

لوازم آموزش میکاپ در آمریکا

در ایالات متحده ی آمریکا ، سازمان غذا و دارو که لوازم آموزش میکاپ را بررسی می کند ، این لوازم را به منظور استفاده برای پاکسازی ، زیبا سازی ، افزایش جذابیت و تغییر شکل ظاهری بدن انسان بدون این که بر عملکرد آن تاثیر بگذارند ، تعریف می کند . این تعریف گسترده شامل هر ماده ای می شود که برای استفاده در ساخت لوازم آموزش میکاپ به کار گرفته می شود . سازمان غذا و دارو به طور استثنا صابون خالص را از این دسته مواد جدا می کند .

ریشه ی لغوی لوازم آرایشی و آموزش میکاپ

لغت لوازم آرایشی ( در انگلیسی : Cosmetics ) از کلمه های یونانی κοσμητικὴ τέχνη ( در فارسی : هنر زیبایی ) به معنی تکنیک مورد استفاده در ظاهر و لباس ، کلمه ی κοσμητικός ( در فارسی : آرایشی و بهداشتی ) به معنی مهارت در نظم دهی و ترتیب دادن و کلمه κόσμος ( در فارسی : جهان ) به معنی نظم و زینت گرفته شده است .

تاریخچه ی آموزش میکاپ

لوازم آرایشی و آموزش میکاپ به مدت هزاران سال است که در تاریخ آموزش آرایشگری مورد استفاده قرار می گیرند . عدم وجود مقررات تولید و استفاده از لوازم آرایشی باعث ایجاد جنبه های منفی ، ناهنجاری ، نابینایی و حتی مرگ در دوره های مختلف شده است . مثال ها بیشتر در مورد استفاده ی بیش از حد از سرب سفید در آموزش میکاپ و آرایش کردن است . از این ماده برای پوشاندن صورت در دوره رنسانس استفاده می شد و نابینایی در اثر استفاده از ریمل Lash Lure در آموزش آرایشگری و زندگی عادی مردم در اوایل قرن بیستم میلادی به وجود آمد .

آقایان و خانم های مصری از میکاپ استفاده می کردند تا چهره ی خود را بهبود بخشند . کسانی که با دوره های آموزش میکاپ آشنا بودند علاقه ی زیادی به خط چشم و سایه ی چشم در رنگ های تیره مثل آبی ، قرمز و سیاه داشتند .

خانم ها و آقایان سومری که در زمان های گذشته زندگی می کردند احتمالا اولین نفرانی بودند که حدود پنج هزار سال پیش رژ لب را ساختند و از آن در آموزش میکاپ و زندگی شخصی استفاده کردند . آن ها سنگ های قیمتی را خرد می کردند و از آن ها برای تزئین صورت خود ، به خصوص روی لب ها و دور چشم ها ، استفاده می کردند . همچنین حدود سه هزار تا هزار و پانصد سال قبل از میلاد خانم هایی که در تمدن دره Indus زندگی می کردند و یه آموزش آرایشگری مشغول بودند ، از رژ لب قرمز برای زیبایی صورت خود و آموزش میکاپ استفاده می کردند . مصریانی که در زمان های گذشته زندگی می کردند نیز رنگ قرمز را از فوکوس آلژین  ، یک صدم درصد ید و مانیت برم به دست اوردند اما در نهایت متاسفانه این رنگ باعث بیماری های خطرناکی شد . رژ لبی که در آموزش میکاپ استفاده می شد و باعث براق شدن می شد در ابتدا با استفاده از ماده مرواریدی که از فلس ماهی به دست آمده بود ، ساخته شد . این ماده امروز هم در آموزش آرایشگری به خصوص آموزش میکاپ به صورت گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و توانسته محبوبیت نسبتا خوبی را به دست آورد .

یادگار های شش هزار ساله ی قبر های آرامگاه فرعون مصر باستان کشف شده است .

با توجه به یک منبع تحولات مهم اولیه در آموزش میکاپ شامل موارد زیر است :

 • سرمه به عنوان محافظ چشم توسط مصریان باستان استفاده می شد .
 • روغن کرچک توسط مصری های باستان برای مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفت .
 • کرم های پوست ساخته شده از موم زنبور عسل ، روغن زیتون و گلاب توسط رومیان استفاده می شد .
 • وازلین و لانولین در قرن نوزده استفاده شد .

یونانیان باستان نیز مانند رومیان باستان از لوازم آرایشی در آموزش میکاپ استفاده می کردند . لوازم آرایشی در عهد عتیق نیز مورد استفاده قرار می گرفت ؛ برای مثال دو پادشاه 9:30 که جزبل پلک های خود را نقاشی می کرد . حدود هشت صد و چهل سال قبل از میلاد و در کتاب Esther نیز در کنار سایر مسائل زیبایی و آموزش میکاپ به این موضوع نیز اشاره شده است .

یکی از محبوب ترین دارو های سنتی چینی قارچ Tremella fuciformis است که به عنوان یک محصول زیبایی توسط خانم ها در چین و ژاپن مورد استفاده قرار می گرفت . قارچ مذکور حفظ رطوبت در پوست را افزایش می دهد و از تخریب رگ های میکرو پوستی در سنین پیری جلوگیری می کند .

سایر اثرات ضد پیری ناشی از افزایش حضور سوپر اکسید دیسموتاز در مغز و کبد است . سوپر اکسید دسیموتاز آنزیمی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن ، به ویژه در پوست ، عمل می کند . Tremella fuciformis همچنین به عنوان درمانی چینی برای تقویت شش ها شناخته می شود .

در قرون وسطی ، به طور کامل طبیعی به نظر می رسید که صورت سفید شود و گونه ها سرخ باشند .

در قرن شانزدهم میلادی ویژگی های شخصی خانم هایی که از میکاپ استفاده می کردند ، باعث شد میزان تقاضا برای برای محصولات آرایشگری در طبقه ی ثروتمند جامعه بالا تر رود .

استفاده از مواد آرایشی در بسیاری از نقاط تاریخ کشور های غربی مورد ترس قرار گرفت . برای مثال ، در قرن نوزدهم میلادی ملکه ویکتوریا ، آرایش عمومی را نامناسب و مبتذل دانست و اعلام کرد این آرایش فقط برای بازیگران می تواند مناسب باشد .

خیلی از خانم ها در قرن نوزدهم میلادی دوست داشتند که به عنوان خانمی ضعیف شناخته شوند . آن ها خود را با خانم های ظریف دیگر مقایسه کردند و بر ظرافت و زنانگی آن ها تاکید کردند . آن ها همیشه هدف های کم رنگ و جالب داشتند . گاهی اوقات خانم ها با کم احتیاطی مقداری سرخاب روی گونه ی خود استفاده می کردند یا از گیاه شابیزک برای بزرگ به نظر رسیدن چشم هایشان استفاده می کردند ؛ زیرا این گیاه می توانست آن ها را جذاب تر نشان دهد .

کم کم و به خصوص در دهه ی 1870 میلادی ، میکاپ افت کرد . در این زمان آداب معاشرت اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا کرده بود . به طور مشخص برادران و خواهران روحانی از استفاده ی لوازم میکاپ منع شده بودند .

در قرن نوزدهم میلادی ، مسمومیت های زیادی با استفاده از سرب به دلیل مد شدن میکاپ با سرب سفید و قرمز و باروت به وجود آمد . این کار منجر به تورم و التهاب چشم ها ، تصعیف مینای دندان و سیاه شدن پوست می شد . استفاده ی بیش از حد از آن ها باعث مرگ انسان ها می شد . با این حال ، در نیمه ی دوم قرن نوزدهم میلادی ایده های خیلی خوبی در شیمی با استفاده از عطر های شیمیایی مطرح شد که باعث شد تولید محصولات آرایشی روند آسان تری داشته باشد .

این موضوع به طور اجتماعی پذیرفته شده بود که هنرمندان خانم در دهه ی 1800 میلادی از میکاپ استفاده کنند . با این اوصاف زیبایی های معروفی مثل Sarah Bernhardt و Lillie Langtry ممکن بود ناپدید شوند . البته اکثر محصولات آرایشی همچنان مشکوک بودن به این که شیمیایی باشند یا در میان لوازم و کار های آشپزخانه یافت می شدند ؛ مثل رنگ آمیزی غذا ها ، حبوبات و چغندر .

در اواسط قرن بیستم میلادی ، محصولات آرایشی به طور گسترده توسط خانم ها در تمامی صنایع اجتماعی و سراسر جهان استفاده می شد . صنعت لوازم آرایشی با شروع قرن بیست و یکم میلادی تبدیل به یک صنعت چندین میلیارد دلاری شد .

در سال 1968 ، بزرگ ترین کمپانی تولید محصولات آرایشی بود که L’Oréal نام داشت . این کمپانی توسط Eugène Schueller در سال 1909 تحت عنوان کمپانی رنگ آمیزی بی خطر مو راه اندازی شد ( سهامداران آن Liliane Bettencourt که 26 درصد ، Nestlé که 28 درصد سهم داشتند بودند و ما بقی آن به صورت عمومی عرضه می شد که 46 درصد را به خود اختصاص داده بود .) در دهه ی 1910 میلادی بازار محصولات آرایشی در آمریکا توسط Elizabeth Arden ، Helena Rubinstein و Max Factor توسعه پیدا کرد . این شرکت ها قبل از جنگ جهانی دوم توسط Revlon ادغام شدند و پس از جنگ جهانی نیز Estée Lauder به آن ها اضافه گشت .

با این که میکاپ مدرن به طور سنتی اکثرا توسط خانم ها استفاده می شده است ، تعداد زیادی از آقایان با استفاده از لوازم آرایشی به این دسته از خانم ها پیوستند تا ویژگی های چهره ی خود را تقویت کنند یا آن را پوشش دهند . این ویژگی ها شامل لکه ها ، دایره های سیاه و چیز های دیگر بود . برند های لوازم آرایشی تولید محصولات آرایشی مختص آقایان را افزایش دادند و آقایان به طور چشم گیری شروع به استفاده از آن ها کردند .

آخرین تغییر در : 2020/03/26 - 17:00 | امتیاز :

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com